Pamiętacie Jolę z "Rancza"? Teraz ma 38 lat! To od tej roli zaczęła się kariera Elżbiety Romanowskiej

Przed otrzymaniem roli Joli, Elżbieta Romanowska miała już na swoim koncie udział w kilku serialach. Były to jednak epizodyczne postacie. Dopiero udział w serialu "Ranczo" przyniósł aktorce ogólnopolską rozpoznawalność. Jak po zakończeniu emisji potoczyła się kariera Romanowskiej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Elżbieta Romanowska urodziła się w 1983 roku w Głogowie. W 2007 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkolę Teatralną w Krakowie. Widzowie jej talent aktorski mogli podziwiać znacznie wcześniej. Gwiazda już od 1999 roku występowała w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie, gdyńskim Teatrze Muzycznym czy Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Polakom zapadła natomiast w pamięć rolą Joli w komediowym serialu "Ranczo". 

Jola z "Rancza" nie była jej telewizyjnym debiutem. Elżbieta Romanowska otrzymywała jednak role epizodyczne

Pierwszym serialem, do którego zaangażowano Romanowską, było "Samo życie". Wystąpiła w nim gościnnie w 2002 roku. Później otrzymała epizodyczne role w "Na wspólnej" czy "Twarzą w twarz". Dopiero postać Joli w kultowym serialu "Ranczo" przyniosła jej ogólnopolską rozpoznawalność i była początkiem jej prawdziwej kariery, o czym sama wspomniała w jednym z wywiadów

To był cudowny okres w moim życiu, Jola będzie zawsze w moim sercu, w czołówce. To dzięki niej zaczęła się cała moja przygoda z show-biznesem

Elżbieta RomanowskaElżbieta Romanowska Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Początkowo niezdarną i niepewną siebie Jolę poznajemy w trzecim sezonie. Przyjeżdża do Wilkowyj w celu podjęcia pracy ekspedientki w sklepie należącym do jej ciotki Krystyny Więcławskiej. Z czasem dziewczyna zakochuje się z wzajemnością w Pietrku i postanawia rozpocząć karierę wokalną, co wychodzi jej z różnym skutkiem, ale przechodzi przy tym dużą przemianę. 

Po zakończeniu emisji serialu Elżbieta Romanowska otrzymała wiele zawodowych propozycji. Wystąpiła w produkcjach tj.: "BrzydUla", "Ratownicy", "Jak się pozbyć cellulitu", "Baby są jakieś inne", "Dzień kobiet", "W rytmie serca" czy "2XL". Od 2016 roku dołączyła na stałe do obsady serialu obyczajowego "Barwy Szczęścia", gdzie wciela się w rolę Aldony Grzelak. 

Elżbieta RomanowskaElżbieta Romanowska Kadr z serialu Barwy Szczęścia/vod.tvp.pl

Elżbieta Romanowska spełnia się również jako prezenterka telewizyjna

Aktorka była uczestniczką wielu programów rozrywkowych. W 2008 roku wystąpiła w IV edycji "Jak oni śpiewają", w 2016 roku w duecie z Rafałem Maserakiem wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", a w 2019 roku otrzymała zaproszenie do programu "Twoja twarz brzmi znajomo". 

W ostatnim czasie Romanowska otrzymała również angaż jako gospodyni programów rozrywkowych. Pierwszy poprowadziła już w 2016 roku i był to drugi sezon "Grzeszków na widelcu". W latach 2020–2021 otrzymała rolę prowadzącej w "Anything Goes. Ale jazda!" oraz stała się współprowadzącą reality show Fort Boyard. 

 

O życiu prywatnym aktorki niewiele wiadomo. Rzadko dzieli się nim z fanami

Od czasu do czasu Elżbieta Romanowska umieszcza na swoim Instagramowym profilu zdjęcia z partnerem, jednak na każdym z nich twarz mężczyzny jest zasłonięta. W lutym 2021 roku pochwaliła się natomiast, że przyjęła od niego pierścionek zaręczynowy. Do tej pory nie postanowiła jednak zdradzić tożsamości ukochanego. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: