Wybielanie zębów w domu bez wydawania dodatkowych pieniędzy. Proste sposoby na śnieżnobiały uśmiech

Uśmiech wyraża wiele emocji. Jeśli jednak zęby są żółte, przebarwione lub odbarwione, możesz czuć się niepewnie, pokazując światu swój uśmiech. Oto kilka naturalnych sposobów na pozbycie się żółtych zębów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmiany w kolorze zębów mogą być subtelne i zachodzić stopniowo. Pewna ilość żółtego koloru może być nieunikniona. Zęby mogą stawać się coraz bardziej żółte lub ciemnieć szczególnie z wiekiem. Jeśli chcesz wybielić zęby, masz kilka alternatyw dla konwencjonalnych metod.

Zobacz wideo Dlaczego nasi przodkowie mieli więcej zębów? [PRACOWNIA BRONKA]

Wybielanie zębów w domu olejem kokosowym

Olej kokosowy może usunąć płytkę nazębną i bakterie z jamy ustnej, co pomaga wybielić zęby. Zawsze wybieraj olej organiczny wysokiej jakości, który nie zawiera szkodliwych składników.

  1. Wmasuj 1-2 łyżeczki płynnego oleju kokosowego przez 10-30 minut.
  2. Nie pozwól, aby olej dotknął tylnej ściany gardła.
  3. Nie połykaj oleju, ponieważ zawiera on toksyny i bakterie z jamy ustnej.
  4. Wypluj go do toalety lub kosza na śmieci, ponieważ może zatkać kanalizację.
  5. Przepłucz usta wodą, a następnie wypij pełną szklankę wody.
  6. Następnie należy umyć zęby.

Skórki cytryny, pomarańczy lub banana mogą pomóc w wybielaniu zębów w domu

Pocieranie zębów skórką cytryny, pomarańczy lub banana może sprawić, że staną się one bielsze. Uważa się, że kwas cytrynowy, który znajduje się w niektórych skórkach owoców cytrusowych, pomaga wybielić zęby.

  1. Delikatnie wcieraj skórki owoców w zęby przez około 2 minuty.
  2. Po tym czasie dokładnie wypłucz jamę ustną i umyj zęby.

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu tej metody, ponieważ owoce są kwaśne. Kwas ten może powodować erozję i ścieranie szkliwa. Jeśli zauważysz, że zęby stają się coraz bardziej wrażliwe, zaprzestań stosowania tej metody.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: