Te "kwaśne" sposoby na łupież są niezawodne! Wystarczy kilka kropli, aby pozbyć się problemu

Domowe sposoby na łupież nie zawsze działają. My znamy dwa, które są niezawodne i tanie. Aby pozbyć się łupieżu na długo, potrzebujesz dwóch produktów, które znajdziesz w kuchni. Wystarczy kilka kropel na włosy, aby ten problem przestał dotyczyć ciebie.

Jak pozbyć się łupieżu? Niestety, ten problem pojawia się bardzo często, a ma z tym związek przede wszystkim przesuszona skóra głowy, lub np. alergia na niektóre kosmetyki. To nieco wstydliwa przypadłość. Kojarzona jest czasem z brakiem odpowiedniej higieny, a to tylko jeden z wielu powodów powstawania łusek na włosach. Podpowiadamy dziś, jak szybko wyleczyć łupież domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Jak pozbyć się łupieżu? Poznaj najczęstsze przyczyny tej przypadłości

Przyczyny łupieżu mogą być przeróżne. Zanim zaczniesz go zwalczać, zastanów się, co możesz zrobić, aby zniknął, bez stosowania specjalnych metod. Najczęstsze przyczyny pojawiania się łusek na włosach to m.in. spadek odporności organizmu, niedobór cynku w diecie czy łojotok. Przyczyną łupieżu mogą być także: nieodpowiednia higiena, przesuszona skóra, alergia na kosmetyki, stres, zaburzenia hormonalne oraz choroby, takie jak łuszczyca, AZS czy egzema. Po wyeliminowaniu części z nich - zacznij działać.

Edyta Herbuś Elegancka sukienka Edyty Herbuś podkreśla figurę i jest ponadczasowa

Domowe sposoby na łupież. Pierwsza "kwaśna" metoda, czyli sok z cytryny

Cytryna ma wiele praktycznych właściwości. Kwasowość soku gwarantuje utworzenie bariery ochronnej przeciwko mikroorganizmom wywołującym łupież. Najlepszym sposobem na wykorzystanie tych właściwości jest mieszanka soku z cytryny i soli. Oba składniki warto wymieszać z letnią wodą i dokładnie wmasować w skórę głowy. Zabieg powtarzać 2-3 razy w tygodniu dla trwalszego efektu.

Te skuteczne sposoby na ślimaki odgonią je z twojego ogrodu. Są naturalne i ekologiczne Sposób na ślimaki. Skuteczne i przyjazne środowisku rozwiązanie

Jak pozbyć się łupieżu z użyciem octu? Ten sposób daje dłuższe rezultaty

Ocet ma wiele cech, które mogą działać czyszcząco i odżywiająco. Charakteryzuje go też bardzo wysoka zawartość witaminy E, co sprawia, że jest on naturalnym antyoksydantem. Ocet jabłkowy utrzymuje skórę głowy w bardzo dobrym stanie, usuwając z niej łupież i wzmacniając, a także silnie nabłyszczając włosy. Dodając kilka kropel do każdego mycia włosów, pozwala na skuteczną eliminację łupieżu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: