Jak i kiedy sadzić mieczyki? Proste porady, dzięki którym wyhodujesz piękne kwiaty

Ze względu na długie, spiczaste liście mieczyki są często nazywane liliami mieczowymi. Charakterystyczne wysokie kłosy kwiatów pojawiają się latem i są dostępne w całej gamie kolorów. Jak i kiedy sadzić mieczyki, by pięknie ubarwiały nasze otoczenie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mieczyki doskonale nadają się do ubarwiania słonecznych obwódek zielnych, stanowiąc dobry kontrast dla traw i innych roślin kwitnących. Dobrze wyglądają także w pojemnikach i są doskonałymi kwiatami ciętymi. Zobacz, kiedy sadzić i w jaki sposób pielęgnować uprawę mieczyków.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan w kostiumie kąpielowym za ponad 1,5 tys. zł!

Kiedy sadzić cebulki mieczyków? O tym należy pamiętać

Mieczyki uprawia się w wilgotnej, ale dobrze zdrenowanej glebie, w pełnym słońcu. Cebulki mieczyków sadzi się wiosną. Jeśli mają być wykorzystywane do tworzenia kolejnych kolorów, od marca sadzi się kilka cebulek w odstępie około tygodnia, aby wydłużyć okres kwitnienia. Kwitnienie rozpoczyna się zwykle po trzech miesiącach od posadzenia.

jak pozbyć się łupieżu domowymi sposobami Te "kwaśne" sposoby na łupież są niezawodne! Wystarczy kilka kropli

Jak sadzić cebulki mieczyków i jak wygląda pielęgnacja?

Kwiaty mieczyków można sadzić bezpośrednio na obwódce, dodając do nich dużo substancji organicznych. Można też sadzić je w doniczkach, które po zakwitnięciu można wsadzić w obwódkę. W sezonie wegetacyjnym należy je dobrze podlewać, a przed pojawieniem się pędu kwiatowego należy je uszczykiwać. W okresie kwitnienia co kilka tygodni należy podawać mieczykom nawóz pomidorowy lub nawóz z kombuczy. W przypadku odmian delikatnych i w chłodniejszych regionach kraju każdej jesieni należy usunąć cebulki i przezimować je w warunkach zabezpieczających przed mrozem. W przypadku bardziej odpornych odmian należy jesienią przykryć je grubą ściółką, aby chronić je przed chłodem. Co kilka lat należy dzielić zagęszczone kępy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: