Do sklepów trafi Barbie z... aparatem słuchowym! "To jest wspaniałe"

Firma Mattel wypuści do sprzedaży nowe lalki w ramach inkluzywnej kolekcji Barbie Fashionistas. Do lalek, które reprezentują różnorodność oraz osoby z niepełnosprawnością dołączy teraz lalka z aparatem słuchowym. - To wspaniałe - komentują zachwyceni internauci.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Firma Mattel zaprezentowała swoją pierwszą w historii lalkę Barbie z aparatem słuchowym. Model zasilił szeregi inkluzywnej kolekcji Barbie Fashionistas, promującej różnorodność. Oprócz Barbie z aparatem słuchowym na sklepowe półki trafią też Barbie z protezą nogi oraz Ken z bielactwem.

Zobacz wideo

Pierwsza w historii Barbie z aparatem słuchowym

- Jesteśmy zobowiązani do dalszego wprowadzania lalek o różnych odcieniach skóry, typach ciała i niepełnosprawności, aby odzwierciedlić różnorodność, jaką dzieci widzą w otaczającym świecie - przekazała w oświadczeniu wiceprezeska wykonawcza Mattel Lisa McKnight.

W projektowaniu lalki z aparatem słuchowym pomagała audiolożka dr Jenny Richardson. - Jestem audiolożką z ponad 18-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Wspaniale jest patrzeć, jak ci, którzy doświadczają ubytku słuchu, mogą się bawić lalką, która wygląda jak oni - podkreśliła.

To jest wspaniałe
Jestem 42-letnią kobietą z wrodzonym upośledzeniem słuchu i to naprawdę zmieniłoby kiedyś mój świat
Dziękuję. Moja córka jest podekscytowana, że będzie mieć lalkę, która jest jak jej mama
Moja niesłysząca córka nie może się doczekać. To dla niej naprawdę wiele znaczy 

- pisały zachwycone inicjatywą firmy internautki. Model trafi do sprzedaży w czerwcu 2022 roku.

W ubiegłych latach Mattel wielokrotnie mierzył się z zarzutami o promowanie nierealnych kanonów piękna. Od 2015 roku firma wprowadziła więc szereg zmian, mających na celu wsparcie różnorodności. W 2016 roku kultowa lalka otrzymała nowe kształty, mające odzwierciedlać rzeczywiste kobiece proporcje: curvy, tall i petite, a w 2020 roku na rynku - w ramach wspomnianej już wcześniej kolekcji Barbie Fashionistas - zadebiutowały pierwsze lalki z niepełnosprawnościami, mające promować normalizację właśnie tych osób.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: