Skuteczny sposób na meszki w domu. Prosty trik, dzięki któremu pozbędziesz się ich na zawsze

Co odstrasza meszki i jak się ich skutecznie pozbyć? To pytanie powraca co roku jak bumerang szczególnie w okresie letnim. Obecność tych owadów może z pewnością uprzykrzyć letni wieczór na świeżym powietrzu, a co najważniejsze ugryzienie meszki może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. W jaki sposób wypędzić te szkodniki z naszego domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Problem z meszkami rozpoczyna się już w okolicach maja i zazwyczaj towarzyszy nam do końca wakacji. Owady te znajdują się przede wszystkim w pobliżu zbiorników wodnych, ale często też stają się nieproszonym gościem w naszym domu. Czy można temu zapobiec? Zdradzamy najlepsze sposoby. 

Jak wygląda meszka? Ugryzienie tych owadów może być dokuczliwe 

Meszki to owady, które osiągają długość od 3 do nawet 10 mm, a ich tułów i odwłok jest koloru czarnego. Najczęściej można je spotkać przy zbiornikach wodnych. Przyciąga je jednak również zapach ludzkiego potu. Wynika to z faktu, że żywią się krwią ludzi, ale także zwierząt. Jest ona im niezbędna do przedłużenia gatunku. 

Choć meszki nie przenoszą chorób, to ich ukąszenia mogą się wiązać z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wywołują one świąd i opuchliznę, a rana po ich ukąszeniu jest mocno zaczerwieniona. U osób uczulonych na jad meszek może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego

Domowa pułapka na meszki. Jak ją przygotować?

Najlepszy domowy środek, który jest pomocny w zwalczaniu meszek to ocet. Pułapkę z jego wykorzystaniem można przygotować na dwa sposoby. Wystarczy dodać do miseczki, słoika lub innego pojemnika: 

  • pół szklanki octu, dwie łyżki płynu do mycia naczyń i trzy łyżki wody, 
  • pół szklanki octu i 3 łyżki cukru. 

Ten zapach zwabi meszki, a te po wejściu do naczynia utopią się w przygotowanej mieszance. 

Jak pozbyć się meszek? Wykorzystaj rośliny odstraszające komary i meszki

Warto również wykorzystać zapachy nielubiane przez te owady, dzięki którym możemy pozbyć się również z domu komarów. Do roślin, które je odstraszą, zaliczymy m.in.: 

  • lawendę — wygląda bardzo efektownie i wydziela intensywny zapach. Może odstraszyć nie tylko meszki i owady. Po ususzeniu jej kwiatów i włożeniu do szafy możemy pozbyć się również moli, 
  • mięta — jej liście zawierają dużą ilość olejków eterycznych, za którymi nie przepadają komary i meszki, 
  • pelargonia — jej liście charakteryzują się zapachem przypominającym mieszankę róży i cytryny, co pomoże zminimalizować problem meszek w domu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: