Zapytali księdza, co dać dziecku na komunię. Wymienił tylko dwie rzeczy

Sezon komunijny trwa. Często zaproszeni goście zastanawiają się co podarować dzieciom, które przystępują do tego sakramentu. Na takie pytanie odpowiedział ksiądz, który prowadzi konto na TikToku.

Więcej tematów komunijnych znajdziecie na Gazeta.pl

Kiedyś na komunię dzieci dostawały medaliki, zegarki lub trochę większe prezenty, jakimi były np. rowery. Teraz dzieci, ale również rodzice oczekują podarków z efektem "wow". Najlepiej, żeby to były drogie telefony, quady, czy koperty wypełnione po brzegi banknotami o wysokich nominałach. Rodzice, organizując taką uroczystość, często wydają naprawdę sporo i liczą, że w pewien sposób ta inwestycja im się zwróci. Jednak, czy tak powinno to wyglądać?

Zapytali księdza, co podarować dziecku na komunię. Na liście brak drogich prezentów i pieniędzy

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi na TikToku konto, gdzie publikuje filmiki dotyczące wiary, grzechów i rozwiewa wątpliwości wiernych. Ktoś zapytał duchownego o to, co podarować dziecku na pierwszą komunię świętą. - "Przede wszystkim modlitwa, czy Komunia ofiarowana za dziecko i rodzinę" - zaczął. 

Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny. 

- dodał.

Ksiądz podkreślił, że w tym dniu akcent powinno się przenieść na wartości duchowe, a nie materialne, bo to nie one są w tym dniu najważniejsze. Jaki prezent zatem będzie odpowiedni w dniu pierwszej komunii świętej? 

Biblia dla dzieci, czy skromny upominek związany z wiarą. 

- powiedział ksiądz Sebastian Picur.

Internauci popierają księdza

Nagranie cieszy się sporą popularnością na TikToku i wielu internautów wyraziło swoją opinię w tej kwestii. Większość uważa, że prezenty zaproponowane przez księdza są odpowiednie i jednocześnie cieszą się, że ksiądz nie namawia do dawania dzieciom pieniędzy. 

Ja mojej chrześniaczce w zeszłym roku podarowałam pięknie oprawione Pismo Święte, rodzice niekoniecznie byli zadowoleni z prezentu.
W Polsce daje się tysiące, mega drogie prezenty gorzej niż na ślub. Nikt już nie pamięta, jakie to ważne wydarzenie, a rodzice liczą czy im się zwróci.
Niestety to wszystko nakręcają ludzie. Tylko kasa się liczy, inne wartości schodzą na drugi plan.

- czytamy w komentarzach. 

A wy co dostaliście na komunię? Albo jakie prezenty sami podarowaliście? 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: