Jak często powinniśmy zmieniać piżamę? Raz na tydzień czy po każdej nocy?

Kąpiemy się codziennie, dbamy o higienę, regularnie zmieniamy pościel. A co z piżamą? Jak często warto wymieniać piżamę? Po każdej nocy? Raz na tydzień?

Jak często powinniśmy zmieniać piżamę? Zdaniem ekspertów

Lubisz spędzać cały dzień w piżamie? Aj, kto nie lubi! Zakopani w pościeli, na kanapie, przed telewizorem. Taki dzień zdarza się każdemu. Szczególnie, gdy nadchodzi upragniony weekend. Jednak warto wiedzieć, że piżamę powinniśmy zmieniać regularnie!

Amerykański Instytut Sprzątania (ACI) sprawdził, jak często powinniśmy zmieniać ubrania, w których śpimy. Okazuje się, że wiele zależy zarówno od tkaniny, z której wykonana jest nasza piżama, jak także od pogody, temperatury w mieszkaniu. Warto też wziąć pod uwagę to, czy mieszkamy solo, z partnerem, z rodziną.

ACI (American Cleaning Institute) podaje jasno:

Piżamę powinniśmy zmieniać po trzech lub czterech założeniach.

I dodaję:

Jeśli kąpiemy się tuż przed pójściem spać, możemy włożyć piżamę kilka razy więcej. Ale tylko kilka.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

 Jak często powinniśmy zmieniać piżamę? Ogólne rady

Oczywiście najważniejsze są nasze indywidualne odczucia. Jeśli czujemy, że powinniśmy zmieniać piżamę częściej, róbmy to. Najważniejszy jest nasz komfort i higiena. Rzadsze zmiany piżamy jednak nie są wskazane. Jest to kwestia potu. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo pocimy się w nocy!

Zobacz wideo

Warto obserwować swoją piżamę. Kiedy tylko pojawią się na niej plamy, poczujemy nieświeży zapach, nie czekajmy, od razu wrzucajmy ją do pralki. Zauważmy nie tylko różnicę w naszym komforcie, lecz także w czystości pościeli. Jeśli mieliście problem z żółtymi plamami na poduszkach, prześcieradle czy kołdrze, to prawdopodobnie ten trop. Te plamy to nic innego jak nasz pot. Częstsze zmiany piżamy (i pościeli) na pewno pomogą.

Więcej o: