Najpiękniejsze "bezludne" plaże nad Bałtykiem. Miejsca, w których odpoczniesz bez tłumów turystów

Każdy z nas marzy o wypoczynku i spokoju od miejskiego zgiełku, ale również zmianie otoczenia. Chcąc zebrać myśli i zregenerować siły szukamy miejsc, w których nikt nie będzie nas rozpraszał. Zobacz plaże nad Bałtykiem, które zaskoczą swoją kameralnością i małą ilością turystów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Decydując się na wczasy nad morzem, nie chcemy szukać już od samego rana miejsca plaży. Tak niestety często bywa nad Bałtykiem, gdzie daremne są poszukiwania wolnego kawałka plaży, żeby się zrelaksować. Oto zestawienie kilku plaż nad morzem, na których nie spotkasz masy turystów.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Chłopy, czyli prawdziwa perełka wśród plaż

Chcąc zaznać prawdziwego spokoju i relaksu, warto wybrać jedną z kameralnych wiosek. Do jednej z nich należą Chłopy. Mała popularność tego miejsca sprzyja oddawaniu się nadmorskim aktywnościom z dala od zgiełku i gwaru. Znajduje się tam jedna z najlepiej zachowanych osad rybackich, co daje temu miejscu niepowtarzalny klimat zatrzymania się w czasie. Plaża zachwyca swoją szerokością oraz drobnym piaskiem. Obok znajduje się dość gęsty las. Na miejscu można znaleźć wiele bursztynów.

Pustkowo nie świeci pustkami, jak jeszcze kilka lat temu, ale wciąż ma swój urok

Pustkowo to wyjątkowe miejsce znajdujące się pomiędzy dwiema popularnymi nadmorskimi miejscowościami: Niechorzem i Międzywodziem. Nazwa wiąże się z charakterem tego miejsca, teraz odrobinę się to zmieniło, ale wciąż panuje tam względnie dyskretna atmosfera. Plaża jest wyjątkowo szeroka, czysta i pełna malowniczych krajobrazów. Zobaczymy tam rozpościerające się klify oraz obszerne wydmy. 

Wicie to cicha i spokojna plaża, na której wypoczynek to przyjemność

Plaża znajdująca się nad Bałtykiem w niewielkiej miejscowości Wicie położona jest między Darłowem a Jarosławcem. Miejsce to jest wyjątkowo ciche, a osoby chcące nocować blisko plaży mogą śmiało się tam zatrzymać. Piaszczysty pas, oddzielony jest od zabudować jedynie 400-metrowym dystansem. Magię tego miejsca robią otaczające plażę wydmy oraz rosnący tuż obok niej sosnowy las. Plaża pokryta jest praktycznie całkowicie drobnym piaskiem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: