Aż trudno uwierzyć, co działo się na planie "Miodowych Lat"! Niedawno ujawniono kulisy serialu

"Miodowe Lata" to jeden z uwielbianych przez Polaków seriali. Sympatyczny Tadzik i Karol, oraz ich serialowe małżonki szybko zyskali uznanie widzów. Jak się okazuje - nie tylko tych przed telewizorami. Niedawno ujawniono kulisy produkcji. O tych rzeczach nikt nie wiedział!

"Miodowe Lata" to kultowy serial nadawany w telewizji Polsat w latach 1998 - 2003. Nie był to z początku autorski scenariusz. Serial powstał na kanwie amerykańskiego serialu, jednak podobnie jak w przypadku serialu "Niania" nieco zmieniono wątki i postacie, zwracając uwagę na m.in. różnice kulturowe. Produkcja miała charakter komediowy i opierała się przede wszystkim na scenach, które miały miejsce w jednym pomieszczeniu. Był to dom Krawczyków - Karola i Aliny. Po latach ujawniono ciekawostki z planu serialu. Dla fanów może być to prawdziwa gratka!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ród Smoka" - zwiastun. Kolejny serial ze świata "Gry o Tron"

"Nie Karoluj mi teraz" czyli kim byli główni bohaterowie "Miodowych Lat"

Oprócz Karola i Aliny Krawczyków równie ważnymi postaciami był Tadeusz i Danuta Norek. Regularnie odwiedzali ich kontrowersyjny sąsiad "Kurski" oraz "Mamusia" czyli teściowa Aliny Krawczyk. Ciekawym motywem w serialu były prace wykonywane przez obu pierwszoplanowych bohaterów. Karol Krawczyk pełnił rolę motorniczego, żartobliwie nazywanego w serialu "tramwajarzem". Tadeusz Norek to zaś hydraulik, co wielokrotnie stawało się tematem żartów ze strony Karola. Kiedy uzupełniał krzyżówkę z pytaniem "zwierzę, które mieszka w kanałach" bez zastanowienia wpisywał nazwisko przyjaciela. Tadeusz zaś odgrywał się, wypominając Karolowi jego widoczną nadwagę. Czwórka bohaterów żyła w wielkiej przyjaźni, pomimo tego, że uszczypliwości dało się zauważyć zarówno między przyjaciółmi, jak i w obu parach. Kultowym momentem był ten, kiedy Alina zaproponowała Karolowi, aby w ramach przebrania założył na siebie ramę. Miał wcielić się w "obraz nędzy i rozpaczy". Do popkultury weszły znane z serialu zwroty, czyli "Nie Karoluj mi teraz" i "Tadzik do domu".

"Miodowe Lata" od strony kulis. Nie tylko telewidzowie oglądali show!

"Miodowe Lata" to jeden z niewielu sitcomów, które były odgrywane na żywo! Nie było dubli, cięć i sztucznie podkładanego śmiechu w tle. Serial odgrywany był na deskach teatru, a już zarejestrowany trafiał na ekrany telewizorów. Mieszkanie Krawczyków było scenom, a na ów spektakl przychodzili prawdziwi goście. Przed występem pojawiał się konferansjer, który opowiadając żart, zapowiadał aktorów, zachęcając widzów do zrelaksowania się i czerpania przyjemności z oglądania show.

 

"Miodowe lata" to serial uwielbiany przez widzów. Po latach ujawniono te ciekawostki

W serwisie "Youtube" pojawiła się prawdziwa gratka dla fanów serialu. Opublikowano wideo "od kulis" gdzie aktorzy i reżyser zdradzają sekrety z planu. Film nosi tytuł "Jak Się Robi Miodowe Lata [ODCINEK SPECJALNY]". Trwa niecałe 22 minuty i jest pełen ciekawostek. Artur Barciś opowiada m.in. o tym, że planowane wcześniej sceny wcale nie wyglądały tak samo w ostateczności. Pojawiały się pomyłki, improwizacja, a śmiech, który towarzyszył publiczności, udzielał się również aktorom. Agnieszka Pilaszewska, która wcielała się w rolę Aliny, zdradziła, że przez popełniony błąd w tekście schowała się ze wstydu... pod stół. 

Miodowe LataMiodowe Lata Youtube

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: