Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Oto najskuteczniejsze metody za mniej niż 3 zł

Zastanawiasz się jakie domowe sposoby na mrówki w domu pozwolą ci pozbyć się problemu na długo? Okazuje się, że prawdopodobnie najskuteczniejsze środki na te małe owady masz już w swojej kuchni. Kosztują nie więcej niż 3 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mrówki uwielbiają zaglądać do naszych domów mieszkań i ogrodów. Niestety wizyty te nie są miłe dla domowników. Problemu tego można skutecznie pozbyć się domowymi i skutecznymi metodami. Nie wydasz na nie więcej niż 3 zł.

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Co na mrówki w domu? Znamy sprawdzone środki na mrówki z naszej kuchni

Jeżeli mrówki pojawiają się w naszym domu, jeden z najskuteczniejszych środków na ich pozbycie się mamy w swojej kuchni. Stwórz roztwór octu i wody w proporcji 1/1 w butelce np. po starym płynie do szyb. Rozpyl tak stworzony płyn bezpośrednio na mrówki, w ten sposób zostaną szybko zabite. Następnie wytrzyj je wilgotnym ręcznikiem papierowym i wyrzuć.

Domowy preparat na mrówki w ogrodzie, czyli skórki z ogórka

Mało kto wie, że mrówki nie przepadają za zapachem ogórków, który dodatkowo zawiera substancję toksyczną dla tych małych owadów. Jeśli warzywo to pojawi się w ogrodzie, będą starały się go unikać. W jakich sposób możemy to wykorzystać? Skórki ogórka możecie rozłożyć w miejscach, gdzie widzieliście mrówki. Możecie też włożyć je do butelki z atomizerem i zalać wodą. Zostawić na kilka dni i potem taką wodą spryskać te miejsca.

W jaki sposób to działa? Mrówki do komunikacji między sobą wykorzystują węch, a ogórek pozbawia ich go. Właśnie za sprawą tej samej substancji, która działa dla nich jak trucizna. To wszystko sprawia, że ogórek jest naprawdę skuteczny w odstraszaniu tych owadów.

Co na ugryzienie mrówki? Najczęściej występujące w naszych domach mrówki faraona nie są groźne

W naszym kraju żyje około 80 rodzajów mrówek i zdecydowana większość z nich jest dla nas niegroźna. Dość często w naszych domach spotykamy tak zwane faraonki, których ugryzienie nie powinno nas martwić. Najbardziej agresywną odmianą są wścieklice zwyczajne, których ugryzienia mogą boleć nieco mocniej, niż innych owadów. Jak je rozpoznać? Robotnice są małe (4-5 mm długości). Ubarwienie jest zmienne, zazwyczaj brązowe lub czerwone. Głowa jest pokryta licznymi żłobieniami, ciało porastają drobne, gęste włoski. Ponadto, w Polsce mogą ugryźć mrówki Formica i to z ich powodu najczęściej występują reakcje alergiczne.

Co zrobic gdy padniemy ofiarą ugryzienia? Aby zniwelować nieprzyjemne odczucia, najlepiej użyć żelu łagodzącego takie ugryzienia czy ukąszenia owadów. Dzięki nim ból szybko ustąpi. Można również użyć zimnych okładów. W miejscu ukąszenia pojawią się drobne wypryski, które nie powinny się długo utrzymywać.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: