Masz drugi palec u stopy dłuższy od palucha? To wiele mówi o twoim zachowaniu

Okazuje się, że drugi palec u stopy dłuższy od palucha ma zaledwie 20 proc. całej populacji. Mówi się wtedy o tzw. stopie greckiej. W czasach starożytnych uważano, że takie osoby są niezwykle inteligentne. Jakie cechy mają jeszcze ludzie z grecką stopą?

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Wyróżniamy trzy rodzaje stóp. Zdecydowanie najpopularniejsza jest tzw. stopa egipska, którą posiada jakieś 70 proc. społeczeństwa. Odróżnia się ona tym, że paluch jest najdłuższym palcem. Najrzadszym rodzajem jest stopa rzymska, inaczej nazywana kwadratową. Zaledwie 10 proc. populacji taką ma. Tutaj wszystkie palce mają niemal identyczną długość. Ostatnim rodzajem jest stopa grecka, inaczej nazywana stopą Mortona. W tym przypadku najdłuższym palcem jest drugi palec. Jak już wcześniej wspomnieliśmy taką budowę stopy ma 20 proc. populacji.

Zobacz wideo Czy wielkość penisa można poznać po rozmiarze stopy?

Stopa grecka, a osobowość 

Według niektórych wygląd naszych stóp może określać także naszą osobowość. U osób, które mają drugi palec stopy najdłuższy, wyróżnia się takie cechy charakteru: inteligencja, kreatywność i do życia podchodzą z optymizmem. Z drugiej strony, są często zbyt impulsywne i podatne na stres. Stopy greckie najczęściej mają artyści i sportowcy.

Kształt stopyKształt stopy fot. Shutterstock.com

Stopa grecka i wpływ na zdrowie 

Stopa grecka, dzięki swojej budowie może stwarzać pewne problemy zdrowotne. Ma ona predyspozycje do deformacji i pewnych schorzeń. Urazom najczęściej ulega drugi palec, ponieważ jest najbardziej obciążony. Często dochodzi też do powstania palca młotkowatego. Ze względu na to, że palec jest w ciągłym zgięciu, na jego grzbiecie pojawiają się bolesne odciski. Zniekształcenie  może dotyczyć palców od drugiego do piątego. Czy można temu jakoś zapobiec? Kluczowe jest dobieranie odpowiedniego obuwia. Te z szerokim noskiem będą doskonałym wyborem. Można też wspomóc się odpowiednimi ćwiczeniami rozciągającymi. 

Aleksandra Żebrowska ma stopę grecką 

Niedawno Ola Żebrowska, która cieszy się sporą popularnością w sieci, na Instagramie opublikowała zdjęcie... swoich stóp! 

Drugi palec uwielbia te buty (...)

- napisała. 

Na pierwszy rzut oka widać, że gwiazda ma właśnie stopę grecką. Okazuje się, że sporo jej fanek również może się tym pochwalić, a niektóre do tej pory się tego wstydziły. 

Mam takie same palce i całe życie się ich wstydziłam, do tego stopnia, że nie noszę prawie w ogóle sandałów. Od teraz (...) będę, piepr** spojrzenia innych na moje dziwolągi.  Ps. Dzięki za tego posta Olu.

- napisała jedna z fanek. 

Mam taki sam drugi palec i polowe życia nosiłam tylko kryte buty, tak się wstydziłam.

- dodała inna. 

A wy, do którego grona się zaliczacie?

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: