Jak wyczyścić srebro i złoto domowymi sposobami? Produkty za grosze, które przywrócą blask biżuterii

Zastanawiasz się jak wyczyścić złoto lub srebro domowym sposobem? Elementy zrobione z takiego kośćca wymagają specjalnego traktowania i częstego mycia, aby wyglądały jak nowe i lśniły. Wykorzystaj nasze metody, a przekonasz się, że może być to szybkie i skuteczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Srebro i złoto może wyglądać jak nowe bez ciągłych wizyt u specjalisty zajmującego się jego czyszczeniem. Istnieją tanie i domowe sposoby na zrobienie tego samodzielnie bez obaw o zniszczenie cennej biżuterii czy zastawy. Dzisiaj przedstawimy kilka z nich.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak wyczyścić złoto i srebro? Ważna jest regularność i odpowiedni przechowywanie

Aby nasza biżuteria ze srebra i złota lśniła jak nowa na dłużej w pierwszej kolejności, ważne jest regularne jej czyszczenie, ale też odpowiednie przechowywanie. Zarówno srebro jak i złoto umieszczajmy zawsze w suchym, ciemnym miejscu, które ma ograniczony dostęp do tlenu. Z tego powodu kiepskim pomysłem jest trzymanie biżuterii na wierzchu np. powieszonej na stojaku na toaletce. Tak przechowywana bardzo szybko straci blask.

Jak wyczyścić srebro, które z czerniało ? Wykorzystaj sodę oczyszczona i ocet

Jeżeli twoje srebro pokryło się czarnym nalotem, możesz sprawić, że ponownie będzie lśniło jak nowe.  Mieszanka sody oczyszczonej i octu jest jednym ze skuteczniejszych metod jego czyszczenia w domu. Jak to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Przygotuj roztwór składający się z 1 łyżeczki sody, 1 łyżeczki octu oraz 1 litra gorącej wody.
  2. Następnie zanurz w roztworze srebrny łańcuszek lub inny element biżuterii czy zastawy.
  3. Odczekaj 15 minut.
  4. Przepłucz biżuterię pod bieżącą wodą i przetrzyj delikatną ściereczką i gotowe.

Jak można wyczyścić złoto domowym sposobem? Będzie lśniło jak nowe

Biżuteria zrobiona z czystego złota ma jasnożółty kolor i wyraźny połysk, nie utlenia się też w wodzie i powietrzu. Jednak kiedy oprócz tego szlachetnego metalu w biżuterii obecna jest też miedzi, może pojawiać się na niej zielonkawo szary nalot. Jednym z najpopularniejszych i domowych sposobów na czyszczenie złota kiedy się im pokryje, jest pasta do zębów. Aby przywrócić mu blask, wystarczy nam stara szczoteczka do zębów lub paznokci oraz trochę zwykłej pasty. Wystarczy pocierać nią złoty przedmiot i cieszyć się lśniącą biżuterią.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: