Olejek rycynowy na brwi działa lepiej niż ich laminowanie. Wystarczy tylko kropla dziennie

Olejek rycynowy na brwi może okazać się zbawienną metodą dla osób posiadających słabe i rzadkie włoski. Metoda ta jest nie tylko tania, ale przynosi również wyjątkowe efekty. Ważne jest jednak przestrzeganie jednej zasady, aby działanie kuracji były widoczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie jedna kobieta marzy o gęstych i równych brwiach. Czasem z powodu genetyki lub błędu przy regulacji włosków tych jest mało i są niesymetryczne. Aby przywrócić ich piękny wygląd, nie musimy sięgać po drogie sklepowe odżywki. Istnieje jeden skuteczny sposób, którego efekt może cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Olejek rycynowy ma wiele przydatnych zastosowań. Wybraliśmy 3 z nich

Czy olej rycynowy można stosować na brwi? Czy jest ta substancja

Olejek rycynowy jest dostępny bez recepty i można go kupić za parę złotych, ale czym on jest i jakie ma właściwości? Aktualnie jest on wykorzystywany przy produkcji kosmetyków, środków pielęgnacyjnych oraz przy zabiegach urodowych. Olejek ten wykorzystywany jest między innymi przy pielęgnacji brwi w celu poprawy ich wyglądu i kondycji. Ma on regenerujące, odżywcze i przeciwzapalne właściwości i zawiera:

  • witaminy E
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych

Czy olejek rycynowy przyspiesza wzrost brwi i działa lepiej niż laminacja?

Skutecznym rozwiązaniem szybszy porost brwi jest nakładanie na niego olejku rycynowego. Jego stosowanie pozwala na zagęszczenie brwi oraz ich odżywienie. Dzięki zawartym w nim kwasom tłuszczowym stymulacje on wzrost włosków na brwiach. W związku z tym systematycznie nakładany tego olejku na nasze brwi będzie wspomagać wzrost nowych włosów, ale równocześnie będzie zapobiegać ich wypadaniu. Dodatkową zaletą tej techniki jest poboczny jej skutek, czyli lekkie przyciemnienie koloru włosków. Olejek rycynowy nałożony na jasne brwi pozwoli na wyeksponowanie ich, dzięki czemu oprawa oczu będzie wyraźniejsza, a spojrzenie atrakcyjniejsze. 

Dlaczego metoda ta jest lepsza niż laminacja? Wszystko dlatego, że zabieg laminacji ma na celu ma trwałe ułożenie brwi określonym kształcie. Niestety nieumiejętne użycie preparatów może prowadzić do uszkodzenia włosków. Zabieg ten wymaga precyzji, dokładności podczas jego wykonania oraz przede wszystkim wiedzy. Domowy zabieg z użyciem olejku rycynowego pomoże nam uzupełnić braki włosów, co zapewni regularny i pożądany kształt bez ryzyka.

Olejek rycynowy na brwi: jak zagęścić brwi olejkiem rycynowym?

Stosowanie olejku rycynowego na brwi w celu och zagęszczenia i pogrubienia jest bardzo proste. Do aplikacji potrzebujemy jedynie czystej spiralki (może być taka po zużytym tuszu do rzęs). Kroplę tego olejku nakładamy na szczoteczkę i starannie przeczesujemy nią brwi i gotowe. Warto kurację tą stosować przez około 2-3 miesiące, codziennie wieczorem. Po tym czasie możemy robić to już tylko raz w tygodniu.

Co ważne, starajmy się nie nakładać go na skórę. Olejek ten może zapchać pory naszej skóry i mieszki włosowe. To bardzo ważne, aby olejek rycynowy aplikować wyłącznie na włoski na ich długości, w innym przypadku możemy nie zauważyć zadowalających efektów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: