Jak doprać skarpetki? Te 4 wskazówki sprawią, że będą wyglądały jak nowe

Skarpety to być może najbardziej niedoceniana odzież. Utrzymują ciepło naszych stóp i zapobiegają powstawaniu pęcherzy, ale te miłe dla stóp kawałki materiału mają o wiele więcej zalet, niż się wydaje. Jak doprać skarpetki? O tych rzeczach mogłaś nie wiedzieć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z pozoru skarpetki są funkcjonalne i praktyczne, ale takie pary jak te męskie szalone skarpetki mogą dodać blasku każdemu strojowi. Zamiast po prostu wrzucać skarpetki do pralki razem z resztą prania, spróbuj wyprać je z należytą starannością. Stosując się do wskazówek dotyczących prania skarpet, sprawisz, że będą one świeże i jak podczas pierwszego noszenia.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak prać skarpety? Zwróć na to uwagę, zanim wrzucisz je do pralki

Zanim wrzucisz je do pralki, zwiąż pary skarpet razem klamerką. W ten sposób można je zarówno prać, jak i suszyć. Ta praktyka nie tylko uchroni je przed zniknięciem, ale także uchroni Cię przed przeszukiwaniem sterty prania w poszukiwaniu skarpetek i ich kolegów.

Jak prać skarpety w pralce? Pamiętaj o kilku kluczowych zasadach i zobacz, jak doprać skarpetki

Piorąc skarpetki w pralce, przestrzegaj czterech prostych zasad, a będą prawie tak samo nieskazitelne, jak w dniu, w którym je kupiłeś.

  1. Przed wrzuceniem skarpet do pralki zawsze odwracaj je do środka. Ta technika gwarantuje, że zostaną one dokładnie wyczyszczone, ponieważ większość bakterii powodujących nieprzyjemny zapach gromadzi się wewnątrz skarpetki. Wywrócenie ich na lewą stronę sprawi, że nie będą się strzępić.
  2. Rozdziel skarpetki według koloru i stylu. Uważaj, aby ciemna lub kolorowa skarpetka nie dostała się do prania białych. Na przykład, jeśli zmieszasz czerwone skarpetki z białymi, prawdopodobnie skończysz z różową kolekcją skarpetek.
  3. Wypełnij pralkę delikatnym detergentem.
  4. Pierz skarpetki w zimnej wodzie, w trybie delikatnym.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: