Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Ten skuteczny sposób pomaga też zgubić kilogramy na lato

Jak pozbyć się wody z organizmu? Są sposoby, aby to zrobić łatwo i skutecznie. Z pozoru banalne triki nie tylko usuną nadmiar wody z organizmu, ale i sprawią że możesz zgubić kilogramy. Ten sposób wygładza skórę i zapobiega powstawaniu celulitu. O czym mowa?

Nadmiar wody w organizmie może być spowodowany zarówno nadmiarem soli spożywanej w potrawach, ale też np. problemami hormonalnymi. Przyczyn jest wiele, ale problem jeden - ciało wygląda na spuchnięte, a my ważymy więcej niż w rzeczywistości. Jak pozbyć się nadmiaru wody w skuteczny i przyjemny sposób? Zdradzamy sposoby, które mają też inne zalety.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak pozbyć się wody z organizmu? Te przyczyny są najbardziej popularne

Woda stanowi u dorosłych mężczyzn 60% całego organizmu, a u dorosłych kobiet około 55%. Nie można pozbyć się jej całkowicie, ale można dbać o to, aby nie gromadził się jej nadmiar. Do najczęstszych przyczyn zbierania się dodatkowej wody w organizmie zalicza się:

 • Zbyt wysokie temperatury
 • Niektóre leki
 • Nadmiar alkoholu
 • Nadmiar spożywanej soli
 • Choroby i dolegliwości np. hormonalne

Wiemy, jak pozbyć się wody z organizmu. Brzmi banalnie, ale działa!

Ten sposób może zdziwić, ale paradoksalnie, aby usunąć wodę z organizmu, musimy jej dużo pić! W ten sposób pozbywamy się jej nadmiaru i nawadniamy cały organizm. Dorosłe osoby powinny pić minimum dwa litry wody dziennie, a te, które mają problem z nagromadzeniem się nadmiaru wody - minimum trzy litry. W ten sposób nie tylko usuną nadmiar wody, ale i nawilżą skórę, nawodnią organizm, co skutkować będzie gładszą cerą i pozbyciem się m.in. cellulitu. 

Jak pozbyć się wody z organizmu domowymi sposobami? Tak schudniesz!

Jeśli ciężko przyzwyczaić ci się do picia dużej ilości wody, spróbuj parzyć herbatę. W upalne dni herbata na zimno smakuje fantastycznie. Nie mamy na myśli owocowych herbat, lub tych z granulatu. Chodzi o zieloną herbatę, która jest zdrowa i ma fantastyczne właściwości! Obniża poziom cukru, szybko pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, a przy tym przyspiesza metabolizm i wspiera proces odchudzania. W połączeniu z wysiłkiem fizycznym lub dobrze dobraną dietą, potęguje efekt. Oprócz tego:

 • Zmniejsza ryzyko nowotworów: płuc, piersi, skóry, żołądka, jelita grubego, trzustki
 • Ułatwia odchudzanie i przeciwdziała cellulitowi
 • Stymuluje krążenie
 • Poprawia sprawność umysłową
 • Poprawia wygląd skóry
 • Zwiększa odporność organizmu
 • Zapobiega paradontozie i zapaleniu dziąseł

 Uważaj, bo może działać również pobudzająco. Kubek rano i po południu powinien wystarczyć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: