Rośliny dopasowane do znaków zodiaku. Sprawdź, które kwiaty są dla ciebie stworzone

Rośliny podobnie jak ludzie mają swoje upodobania oraz charakterystyczne cechy. Właśnie dlatego niektóre odmiany są idealnie dopasowane do poszczególnych znaków zodiaków. Zdradzamy, jakie kwiaty najlepiej oddadzą Twoją osobowość i będą efektownie prezentować się w mieszkaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Rośliny potrafią wnieść do wnętrza nie tylko przytulności i koloru, ale także dobrej energii. Niektóre kwiaty mogą mieć na nas szczególnie dobry wpływ i nas dodatkowo uspokajać, wyciszać czy pobudzać kreatywność. O jakich tutaj mowa? Uzależnione jest to od znaku zodiaku. 

Wodnik — Oplątwa

Rośliny przykuwające uwagę, o nietypowym wyglądzie lub rzadko występujące. W otoczeniu takich kwiatów Wodniki będą czuły się najlepiej. Stąd też w ich przypadku doskonałym wyborem będzie oplątwa, która do wzrostu nie potrzebuje ziemi, a jedynie wody, którą pobiera z powietrza. Dobrze sprawdzi się także aloes czy też epipremnum złociste.

 

Ryby — Grubosz jajowaty

Ryby chcąc pobudzić swoją kreatywność, powinny w domu posiadać grubosza jajowatego, czyli tzw. drzewko szczęścia. Osoby spod tego znaku uwielbiają rośliny, które wyróżniają się nie tylko efektownym wyglądem, ale również zapachem. Mogą postawić zatem również na storczyka lub jaśmin. 

 

Baran — Kalatea

Barany lubią być w centrum uwagi, stąd też najlepiej będzie pasowała do nich roślina, która również przykuwa wzrok i musi być odpowiednio wyeksponowana. Strzałem w dziesiątkę będzie więc kalatea. Warto także sięgnąć po kwiaty tj. opuncja czy amarylis. 

 

Byk — Beukarnea wygięta

Byki są wytrwałe w dążeniu do celu, ale nie przepadają za niespodziankami. Najlepszym wyborem w ich przypadku będą rośliny zielone, które są proste w uprawie, nawet jeśli potrzebują nieco więcej czasu do wzrostu. Świetna będzie zatem dla nich beukarnea wygięta nazywana inaczej nogą słonia. Byki dobrze będą się czuły też w towarzystwie fikusów czy filodendronów. 

 

Bliźnięta — Bromelia

W życiu Bliźniąt zazwyczaj dużo się dzieje, więc wybrane przez nie rośliny powinny szybko móc się dostosować do nowych warunków, a jednocześnie nie wymagać wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Osoby spod tych znaków powinny postawić więc na bromelie lub ewentualnie sansewierię gwinejską

 

Rak — Szparag pierzasty 

Oryginalne i delikatne rośliny, których pielęgnacja nie jest trudna i wymagająca. Takich właśnie kwiatów potrzebują Raki. Najlepsze będą dla nich w związku z tym szparagi pierzaste, które często mylone są z paprotkami, dzięki swoim zwisającym liściom.

 

Lew — Jukka 

Lwy lubią wyróżniać się z tłumu i dlatego to właśnie jukki najlepiej oddadzą ich charakter. Rośliny te mogą osiągać w warunkach domowych nawet do 4 m wysokości. Kroton również świetnie będzie się komponował we wnętrzach osób spod tego znaku. 

 

Panna — Begonia

Panny lubią porządek i niezależnie w jakiej dziedzinie życia — dbają o każdy detal. Rośliny w ich przypadku muszą stanowić zatem pewne wyzwanie i być przy tym efektowne. Osoby spod tego znaku zodiaku powinny wybrać do swojego domu begonie. Mogą również zdecydować się na eukaliptus lub drzewko bonsai. 

 

Waga — Skrzydłokwiat 

Wagi unikają konfliktów w swoim życiu i zawsze dążą do osiągnięcia równowagi. Atmosfera, w jakiej przebywają, jest dla nich bardzo istotna i właśnie dlatego skrzydłokwiat oczyszczający powietrze będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. 

 

Skorpion — Aspidistra wyniosła

Rośliny Skropionów muszą tak jak one poradzić sobie w każdych warunkach. Tylko odporne kwiaty przetrwają w ich wnętrzach, stąd też aspidistra wyniosła będzie w tym przypadku doskonałym wyborem. Skorpiony śmiało również mogą sięgnąć po kaktusy czy muchołówkę. 

 

Strzelec — Fiołki afrykańskie

Strzelce lubią przygody i podróże. Ich dom musi być jednak miejscem wyciszenia i spokoju, w którym naładują akumulatory. Przytulnego charakteru ich wnętrzom dodadzą zatem fiołki afrykańskie.  

 

Koziorożec — Pachira wodna 

Koziorożce są ambitne, ale niestety często szybko się poddają w dążeniu do celu, jeśli nie widzą efektów swoich działań. Pachira wodna to efektowna roślina, która może osiągać nawet do 2 m wysokości. Wbrew pozorom jest łatwa w pielęgnacji, dzięki czemu dość szybko możemy podziwiać jej bujny wzrost. Dracena czy kawowiec także będą świetnym wyborem dla Koziorożców. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: