Tanie wakacje 2022. Gdzie jechać na urlop i nie wydać fortuny? Te kierunki kuszą nie tylko ceną

Gdy ceny stale rosą warto pomyśleć o urlopie już wcześniej i zarezerwować wakacje. Za tym krokiem przemawia jeszcze jeden powód - więcej opcji. Chodzi o lokalizację, standard oraz cenę. Podobnie w przypadku biletów lotniczych, ich cena poza sezonem jest znacznie niższa niż w trakcie jego trwania. Jakie kierunki najlepiej wybrać, jeżeli nie chcemy wydać fortuny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od wielu lat najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi na wakacje przez Polaków są: Grecja, Turcja, Chorwacja, Hiszpania, Egipt oraz Bułgaria. Każdy z tych kierunków to wyjątkowa oferta hoteli, wiele miejsc do plażowania i zabawy bez konieczności martwienia się o pogodę. Zobacz, gdzie najlepiej wybrać się na wakacje w 2022 roku, żeby odpocząć oraz odwiedzić wiele wartych zobaczenia miejsc.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

O czym warto wiedzieć i pamiętać planując wakacje? Te kwestie są niezwykle istotne

Jeżeli nie chcecie wydawać sporej ilości pieniędzy, podczas planowania urlopu wakacyjnego warto pamiętać o kilku kwestiach. Nie tylko kierunek podróży ma znaczenie, liczą się również takie aspekty jak: loty, wyżywienie czy termin.

Gdzie na wakacje 2022? Te kierunki zachwycą nie tylko pogodą, ale również ceną

Te kierunki to propozycja dla osób, które chcą odpocząć, nie wydając przy tym fortuny:

  1. Bułgaria to jeden z atrakcyjnych kierunków na wakacje. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na nadmorskie miejscowości, lokalną kuchnię i wyjątkowo niskie ceny. Jednymi z najpopularniejszych kurortów w Bułgarii są Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, Albena czy Bałczik. Wczasy dla dwóch osób w opcji all inclusive to koszt rzędu 3000 zł za osobę zarezerwowane z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Można również znaleźć jeszcze tańsze oferty. W Bułgarii ceny również mogą pozytywnie zaskoczyć, gdyż krajowa waluta na tle polskiej złotówki wypada całkiem dobrze. W porównaniu z kursem euro czy dolarem.
  2. Malta to kolejna destynacja, która zachęca różnorodnością. Ceny tygodniowego pobytu w mniej znanych i uczęszczanych lokalizacjach oscylują w granicach 2500 zł za osobę. Również ceny przelotów rezerwując z odpowiednim wyprzedzeniem, można upolować w cenie ok. 300 zł w dwie strony. Ceny za jedzenie, lokalne przysmaki czy wejścia do tamtejszych atrakcji turystycznych również są wyjątkowo przystępne. Na przykład bilet wstępu do muzeum kosztuje na Malcie, ok. 20 zł, czyli jakieś 5 euro.
  3. Grecja to wyjątkowe miejsce i nic dziwnego, że Polacy tak chętnie je wybierają. Państwo to zachwyca śródziemnomorskim klimatem, piaszczystymi plażami oraz w miarę przystępnymi cenami. Ceny za osobę w ramach ofert typu last minute to nawet 1500 zł. Oczywiście opcji jest wiele, tak samo jak miejsc do wyboru w Grecji. Wakacje tam to gwarancja udanej pogody, kąpieli w krystalicznie czystej wodzie, wiele atrakcji oraz pyszne lokalne jedzenie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: