Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Krety przez wszystkich ogrodników uważane są za szkodniki ze względu na to, że ich kopce szpecą wizualnie trawnik, a tunele często uszkadzają korzenie roślin. Warto jednak pamiętać, że wizyty tego ssaka mają też pewne zalety. Krety pomagają się bowiem pozbyć z ogrodu owadów. Co, jednak gdy wizyta tego nieproszonego gościa się przedłuża? Warto skorzystać z poniższych sposobów.
Chcąc zapobiec niszczeniu korzeni czy traw, warto wypróbować podziemne zapory. Jest to pracochłonny zabieg, jednak przynosi najlepsze rezultaty i jest przy tym całkowicie bezpieczny dla kretów. Specjalne siatki przeciw kretom należy ułożyć pod trawnikiem na głębokości ok. 20 cm. Następne przysypujemy je ziemią i obsiewamy trawą. W ten sposób uniemożliwimy kretom, wydostanie się na powierzchnię i tworzenie kopców.
Możemy postawić również na bardziej naturalne metody tzn. rośliny. Zapachy niektórych z nich skutecznie odstraszą krety. Warto posadzić zatem w ogródku:
W wykopanych już krecich norach można umieścić natomiast rozdarte ząbki czosnku, które zniechęcą kreta do pozostania na dłużej w naszym ogródku.
Są to specjalne pułapki, które mają wydłużony kształt, wejścia po obu stronach i zapadki. Pułapkę umieszczamy w wykopanym przez kreta tunelu. Po wejściu w nią zapadki uniemożliwiają kretowi, wydostanie się. Schwytane zwierzę możemy zatem wynieść z dala od naszej posesji. O ile dla niektórych jest to metoda szybka i skuteczna, to należy pamiętać jednak, że kret pozbawiony pokarmu po 10 godzinach zginie.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina