Zazwyczaj zachwycasz się jej smakiem, teraz wyczyść nią toaletę. Dzięki tej metodzie problem osadów zniknie

Jest nie tylko smacznym napojem, ale także płynem o łagodnej kwasowości, dzięki czemu jest przydatna do czyszczenia, zwłaszcza toalet. Jeśli szukasz nietoksycznego rozwiązania problemu kamienia w toalecie, nie wydając przy tym dużych sum pieniędzy, jak w przypadku stosowania drogich środków do czyszczenia muszli klozetowej to znalazłeś rozwiązanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie toalety to jedna z tych prac, których dosłownie nikt nie lubi. Ale co by było, gdyby istniał sposób, aby uczynić ten okropny obowiązek nieco przyjemniejszym? Okazuje się, że możesz to zrobić przy pomocy popularnego, gazowanego napoju. Działa dzięki zawartym w nim łagodnym właściwościom fosforowym i węglowym. Jego kwasowość pochodzi z zawartego w nim dwutlenku węgla. 

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

najmodniejsze stroje kąpielowe na lato 2022 Te stroje kąpielowe to perełki na lato! Najmodniejsze fasony gwiazd

Coca-cola: skuteczny sposób na pozbycie się zacieków i osadów

Prawdopodobnie każdy zna orzeźwiający smak coca-coli. Ta międzynarodowa marka napojów gazowanych dostępna jest w wersjach dietetycznych, bezkofeinowych, a nawet o smaku kawy. Dobrze komponuje się z kawałkiem pizzy, soczystym hamburgerem i jak się okazuje również z wodą toaletową. Ten gazowany napój może sprawić, że toaleta będzie nieskazitelnie czysta w kilka chwil.

włosy Rewolucyjna metoda za 1,20 zł działa jak botoks na włosy za 300 zł

Czyszczenie toalety przy pomocy coca-coli. Jak to zrobić krok po kroku?

Cola może być skuteczna w czyszczeniu plam z toalety. Wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz puszkę lub butelkę coli i odmierz kubek lub dwa, ponieważ nie będziesz potrzebować dużo do wyczyszczenia muszli klozetowej.
  2. Wlej colę do muszli, szczególnie wokół jej krawędzi i pozwól jej spłynąć po plamach, upewniając się, że wszystkie zacieki zostały równomiernie pokryte colą.
  3. Pozostaw colę na jakiś czas, ponieważ im dłużej pozostaje ona w misce, tym więcej czasu dają kwasy zawarte w napoju na rozbicie plam i innych zabrudzeń.
  4. Spłucz toaletę. Po tym, jak cola osiądzie w muszli, jej kwasy powinny poluzować plamy, które się na niej nagromadziły.
  5. W razie potrzeby można powtórzyć czynności opisane powyżej.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: