Domowy sposób na przetłuszczające się włosy. Gwarantuje dłużej lśniące pasma

Jeżeli twoim problemem są wciąż przetłuszczające się włosy mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Istnieją skuteczne domowe sposoby, które swoim działam, potrafią zaskoczyć. Potrzebne substancje kosztują grosze, a włosy zostają po nich lśniące na dużo dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób posiada problem wciąż przetłuszczającej się fryzury. Nie każdy myje włosy codziennie, ale czasem jest to niezbędne dla zachowania świeżego i pięknego wyglądu swoich kosmyków. W tym wypadku warto po prostu wpłynąć na gromadzenie się łoju na skórze głowy i spowolnić ten proces. Znamy na to skuteczne metody.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Sposoby na przetłuszczające się włosy: peeling do skóry głowy z sodą może zminimalizować ten problem

Dobry sposobem na pozbycie się problemu wciąż przetłuszczających się włosów jest naturalny piling skóry głowy z sody. Do delikatnego szamponu dodajemy jedną łyżeczkę sody oczyszczonej i dokładnie ze sobą mieszamy. Tak przygotowany szampon wmasowujemy w skórę głowy i pozostawiamy na 10 minut. Jeśli nasza skóra głowy jest wrażliwa, to wystarczy jedynie 5 minut. Spłukujemy mieszankę i dopiero jeszcze raz myjemy włosy przy wykorzystaniu już normalnego szamponu.

Ocet jabłkowy w formie płukanki może pomóc przy przetłuszczających się pasmach

Zawarte w occie jabłkowy witaminy A, B, C, E, P, beta-karoten oraz wiele innych minerałów i pierwiastków przeciwdziałają wypadaniu włosów w nadmiernej produkcji sebum. Kosmyki po zastosowaniu octu w formie płukanki stają się bardziej lśniące oraz miękkie. Wystarczy zmieszać jedną szklankę przegotowanej wody z jedną lub dwiema łyżkami octu jabłkowego. Przygotowaną tak mieszankę zastosować jako płukankę na skórę głowy i włosy.

Ten domowy sposób na przetłuszczające się włosy może cię zaskoczyć

Tak jak poprzednie specyfiki znaleźliśmy w naszej kuchni tak i powinien być tam też nasz następny. Do kolejnego sposobu na przetłuszczające się włosy potrzebne będą drożdże. Ten tani i wielofunkcyjny produkt świetnie działa na skórę głowy i usuwa nadmiar zgromadzonego tam sebum. Wystarczy, że użyjesz 100 gramów świeżych drożdży. Jak przygotować tę miksturę?

  1. Należy rozgnieść drożdże i zalać szklanką ciepłego mleka.
  2. Powstałą masę nałożyć na włosy na ok. 30 minut.
  3. Po upływie tego czasu maseczkę wystarczy spłukać.
  4. Głowę na koniec umyć tak jak zwykle.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: