Skuteczny sposób na kunę. Szybkie i bezpieczne rozwiązania na niechcianego lokatora

Kuny w poszukiwaniu schronienia chętnie wybierają poddasza budynków, strychy czy garaże. Ten lokator, choć na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźny, to potrafi wyrządzić wiele szkód, a ich obecność z czasem może stać się uciążliwa. Jak pozbyć się ich bezpiecznie z mieszkania? Zdradzamy najlepszy sposób na kuny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Bywają hałaśliwe, zostawiają niemały bałagan, a przede wszystkim mogą wyrządzić zniszczenia izolacji cieplnej, kabli czy folii dachowej. To właśnie z tego powodu kuny nie są mile widzianymi gośćmi w naszych domach. Należy jednak pamiętać, że są to zwierzęta objęte ochroną. Decydując się na ich pozbycie, musimy zadbać, aby odbyło się to w całkowicie bezpieczny dla kuny sposób. Zdradzamy zatem, jak to zrobić. 

Najlepszy sposób na kunę? Żywołapka! Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach 

Ta specjalna pułapka na kuny pozwala nam w bezpieczny sposób pozbyć się zwierzaka, pozwalając nam go wywieźć z dala od naszego domu. Ma ona dwa wejścia i mechanizm zwalniający zapadkę na środku pułapki. Żywołapka jest skutecznym rozwiązaniem, o ile podczas jej zastosowania będziemy pamiętać o kilku zasadach, inaczej może ona nie przynieść pożądanych rezultatów: 

  • żywołapkę mocujemy w rękawicach — kuna nie może wyczuć zapachu człowieka, ponieważ się go boi, 
  • warto położyć w środku przynętę — najlepiej sprawdzi się świeże jajo, 
  • kuna musi się z żywołapką oswoić — kuny boją się wszystkiego, co nowe, a więc zanim zdecydują się na samo podejście do pułapki, może to potrwać nawet do kilku dni. 

Domowy sposób na kuny. Ten zapach zadziała odstraszająco 

Kuny mają bardzo czuły węch, co warto wykorzystać, chcąc się ich pozbyć z domu. Na rynku dostępne są specjalne preparaty odstraszające, które mogą nam pozwolić uporać się z niechcianymi lokatorami. Jest jednak tańsza i równie skuteczna metoda, a mowa tutaj o... kostkach do WC. Ich działanie zakończy się sukcesem również pod pewnymi warunkami: 

  • musimy zawiesić ją w rękawicach, aby nie pozostawić zapachu ludzkiego ciała, 
  • zapach kostki należy co jakiś czas zmieniać — kuny przyzwyczajają się bowiem nawet do najbardziej nieprzyjemnych aromatów. 

Sposób na kuny. Propozycje naszych czytelników

Pod ostatnim naszym artykułem czytelnicy zdradzili rozwiązania, które sprawdziły się w ich przypadku: 

Na te u mnie podziałał zapach do kontaktu włączany na full
Metoda sprawdzona — w miejscu ich przebywania rozwiesiłem zapachowe kostki do wc. Wyniosły się!!!
Żywołapki są skuteczne. Wstawiać w miejscu niedostępnym dla kota najlepiej przy ścianie. Najlepsza przynęta to skórka wędzonej makreli głowę i ości rozrzucić dookoła żywołapki

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: