Chińska chemiczka wykradła tajemnice Coca-Coli. Teraz słono za to zapłaci w więzieniu

Xiaorong "Shannon" You miała nie tyle chrapkę na Coca-Colę ile na tajemnicę handlową, którą wykradła koncernowi. Teraz chińska chemiczka słono za to zapłaci. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Xiaorong "Shannon" You była głównym inżynierem ds. globalnych badań Coca-Coli w latach 2012-2017 i to właśnie wtedy zdobyła się na zuchwałą kradzież i wykradła tajemnice koncernu. Kobieta zdobyła informacje dotyczące powłok, stosowanych w puszkach Coca-Coli. Po co to zrobiła? Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w planach miała założenie własnej firmy w Chinach, która miałaby produkować aluminiowe opakowania. 

Zobacz wideo Słodsze oblicze kurczaka: udka w coli

Wykradła tajemnice handlowe Coca-Coli, teraz posiedzi za to w więzieniu 

Kobieta myślała, że ujdzie jej to na sucho, jednak bardzo się pomyliła. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd skazał chińską chemiczkę na 14 lat więzienia, a także karę grzywny w wysokości 200 tys. dolarów, czyli około 900 tys. złotych. 

Ta sprawa powinna być ostrzeżeniem dla osób, którym powierzono cenne tajemnice handlowe: jeśli złamiesz prawo, zostaniesz ukarany.

– powiedział prokurator Kenneth Polite.

Nie da się ukryć, że gdyby jej pomysł się powiódł, Xiaorong "Shannon" You mogłaby sporo na tym zarobić. Sam koncern Coca-Coli wydał na stworzenie zdrowszego zamiennika bez użycia szkodzącego zdrowiu związku – bisfenolu około 120 mln dolarów. 

Kradzież technologii to nie tylko przestępstwo przeciwko firmie. To przestępstwo przeciwko amerykańskim pracownikom, których posady i źródła utrzymania są zagrożone.

– skomentował sprawę Bradley S. Benavides, wicedyrektor oddziału FBI. 

59-latka najbliższe lata zamiast na popijaniu Coca-Coli gdzieś na plaży, spędzi w więzieniu, a do tego jej domowy budżet zostanie uszczuplony o prawie milion złotych. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: