Chińska chemiczka wykradła tajemnice Coca-Coli. Teraz słono za to zapłaci w więzieniu

Xiaorong "Shannon" You miała nie tyle chrapkę na Coca-Colę ile na tajemnicę handlową, którą wykradła koncernowi. Teraz chińska chemiczka słono za to zapłaci. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Xiaorong "Shannon" You była głównym inżynierem ds. globalnych badań Coca-Coli w latach 2012-2017 i to właśnie wtedy zdobyła się na zuchwałą kradzież i wykradła tajemnice koncernu. Kobieta zdobyła informacje dotyczące powłok, stosowanych w puszkach Coca-Coli. Po co to zrobiła? Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w planach miała założenie własnej firmy w Chinach, która miałaby produkować aluminiowe opakowania. 

Zobacz wideo Słodsze oblicze kurczaka: udka w coli

Wykradła tajemnice handlowe Coca-Coli, teraz posiedzi za to w więzieniu 

Kobieta myślała, że ujdzie jej to na sucho, jednak bardzo się pomyliła. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd skazał chińską chemiczkę na 14 lat więzienia, a także karę grzywny w wysokości 200 tys. dolarów, czyli około 900 tys. złotych. 

Ta sprawa powinna być ostrzeżeniem dla osób, którym powierzono cenne tajemnice handlowe: jeśli złamiesz prawo, zostaniesz ukarany.

– powiedział prokurator Kenneth Polite.

Jak odetkać zapchany zlew? Podajemy łatwe i sprawdzone sposobyDzieci ją uwielbiają! Ty też pokochasz, gdy wlejesz do zlewu

Nie da się ukryć, że gdyby jej pomysł się powiódł, Xiaorong "Shannon" You mogłaby sporo na tym zarobić. Sam koncern Coca-Coli wydał na stworzenie zdrowszego zamiennika bez użycia szkodzącego zdrowiu związku – bisfenolu około 120 mln dolarów. 

Kradzież technologii to nie tylko przestępstwo przeciwko firmie. To przestępstwo przeciwko amerykańskim pracownikom, których posady i źródła utrzymania są zagrożone.

– skomentował sprawę Bradley S. Benavides, wicedyrektor oddziału FBI. 

jak usunąć kamień z muszli klozetowejJak usunąć kamień z muszli klozetowej? Prosty sposób za grosze

59-latka najbliższe lata zamiast na popijaniu Coca-Coli gdzieś na plaży, spędzi w więzieniu, a do tego jej domowy budżet zostanie uszczuplony o prawie milion złotych. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: