Bliźniaczki jednojajowe wychowywały się w różnych częściach świata. Teraz porównano ich IQ

Bliźniaczki, które przyszły na świat w Korei Południowej w 1974 roku, w wyniku nieszczęśliwego wypadku wychowywały się w innych krajach. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postanowili sprawdzić, jak życie w dwóch różnych częściach świata wpłynęło na ich poziom inteligencji.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby

W jakim stopniu nasze IQ wynika ze środowiska, a w jakim wpływają na to geny? Ta kwestia zastanawia wiele osób. Niedawno media obiegła informacja na temat ciekawych badań naukowych. Naukowcy z California State University postanowili zbadać poziom inteligencji bliźniaczej jednojajowych. Jedna z nich wychowywała się w Stanach Zjednoczonych, z kolei druga w Korei Południowej. 

Jakie są wyniki badań? 

Co ciekawe, lepsze wyniki w testach na IQ osiągnęła kobieta, która wychowywała się w Korei Południowej. Zdobyła aż o 16 punktów więcej. Warto zaznaczyć, że zwykle bliźnięta w tego typu sprawdzianach osiągają bardzo zbliżone wyniki.

Naukowcy z California State University twierdzą, że muszą zbadać więcej tego typu przypadków. Wyniki wspomnianych badań nie dają oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Mogą być jednak podstawą do dalszych analiz.

Rozdzielone we wczesnym dzieciństwie

Bliźniaczki przyszły na świat w 1974 roku w Korei Południowej. W wyniku nieszczęśliwego wypadku od drugiego roku życia wychowywały się w różnych częściach świata. Jedna z dziewczynek zgubiła się na rynku miejskim, a rodzinie nie udało się jej odnaleźć. Po czasie dziewczynka została adoptowana przez rodzinę ze Stanów Zjednoczonych. Bliźniaczki ponownie spotkały się dopiero jako dorosłe kobiety - w 2020 roku. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: