Skórka z cytryny. Jak ją wykorzystać i zaoszczędzić sporo pieniędzy? Sprawdzi się w wielu dziedzinach

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie skórki cytryny. Cytryny to pożyteczne i często zaskakujące owoce, a ich skórki są szczególnie wszechstronne i mają wiele zastosowań zarówno w kuchni, jak i w domu. Zobacz, do czego możesz ich użyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skórka cytryny jest nie tylko jadalna, ale także pełna cytrusowego aromatu i bogata w witaminę C. Jest popularnym składnikiem zarówno słodkich, jak i pikantnych dań, a jej niewielka ilość może mieć ogromny wpływ na ogólny smak i aromat potrawy. 

Paulina Sykut JeżynaSukienka Sykut-Jeżyny to hit na wiosnę i lato! Kupisz ją za 159,99 zł

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Jak wykorzystać skórkę z cytryny? Zrób uniwersalny środek czyszczący

Ten przepis jest bardzo funkcjonalny, ponieważ możesz wielokrotnie używać tej samej butelki z rozpylaczem do czyszczenia, ograniczając ilość plastikowych odpadów jednorazowego użytku.

  1. Weź skórki z około pięciu cytryn i włóż je do dużego słoika.
  2. Napełnij go po brzegi białym octem destylowanym i odstaw do szafki z dala od bezpośredniego światła słonecznego na około 2 tygodnie.
  3. Odcedź skórki i przelej roztwór do butelki z rozpylaczem.
  4. Stosuj go na blatach kuchennych, w łazience oraz wszędzie tam, gdzie wyglądają na brudne.

Co odstrasza kleszcze? Znamy skuteczne sposoby. Tak uchronisz przed nimi siebie i bliskichCo odstrasza kleszcze? Tak uchronisz przed nimi siebie i bliskich

Odśwież swoją deskę do krojenia, czyli jak wykorzystać skórkę z cytryny?

Ważne jest, aby co kilka miesięcy porządnie wymoczyć i zdezynfekować deskę do krojenia. Zwłaszcza jeśli jest drewniana. W międzyczasie jest to świetny sposób na utrzymanie jej w świeżości i bez zapachu.

  1. Posyp swoją deskę do krojenia solą o twardym ziarnie.
  2. Następnie weź wyciśniętą połówkę cytryny i energicznie ją potrzyj.
  3. Dobrze ją wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.

jak pozbyć się łupieżu domowymi sposobamiJak pozbyć się łupieżu naturalnymi sposobami? Wiele osób o nich zapomina

Skórka z cytryny do ciasta i innych do przepisów kulinarnych czy herbaty. Suszenie

Potnij skórkę na paski i zeskrob jak najwięcej gorzkiej pestki. Pozostaw skórki ułożone w jednej warstwie na talerzu lub stojaku do suszenia na kilka dni. Możesz je również opiekać w słabo rozgrzanym piekarniku do całkowitego wyschnięcia. Rozłóż je na papierze do pieczenia i włóż do piekarnika nagrzanego do około 100 stopni. Będą się powoli suszyć przez kilka godzin, pamiętaj, aby sprawdzać i obracać je co około 20 minut. Po wysuszeniu przechowuj je w szczelnym pojemniku.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: