Jak pozbyć się komarów z domu i ogrodu? Oto skuteczne i naturalne sposoby za grosze

Komary to jedne z bardziej uciążliwych owadów w naszym kraju. Potrafią z powodzeniem zniszczyć grilla w ogrodzie lub zapewnić nieprzespaną noc. Aby się ich pozbyć, nie trzeba od razu sięgać po chemiczne środki. Znamy skuteczne i naturalne metody za grosze, które szybko rozwiążą twój problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komary zwłaszcza latem potrafią być bardzo uciążliwe. Te małe owady bez problemu zniszczą nam miły wieczór w ogrodzie czy grilla. Niestety potrafią dostać się też do domu, przez co noc może okazać się nieprzespana. Przedstawimy dziś kilka skutecznych metod na szybkie pozbycie się ich.

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Jak skutecznie chronić się przed komarami? Te domowe sposoby rozwiążą twój problem

Nieznośne owady rozpoznają nas głównie po zapachu, wyczuwając kwas mlekowy i amoniak będące składnikami potu. W ciepłe dni radzimy brać częste kąpiele, unikać ciemnych ubrań, które się nagrzewają i nie wykonywać zbędnych aktywności fizycznych. Warto także zamaskować swój zapach olejkami eterycznymi. Wypróbuj zwłaszcza olejek z trawy cytrynowej, który drażni nie tylko komary, ale także muchy i meszki. Skuteczne okażą się również olejki cedrowy, goździkowy, paczulowy, tymiankowy, bazyliowy, cynamonowy, olejek z geranium, olejek z mięty pieprzowej oraz olejek z eukaliptusa cytrynowego.

Jak szybko pozbyć się komarów z ogrodu?

Jeżeli zauważyłeś sporą liczbę komarów w swoim ogrodzie i chcesz się ich pozbyć w pierwsze kolejności, zwróć uwagę na wszelkie źródła wody. Mogą być to dekoracyjne oczka, zatkane rynny, dziury w drzewach czy niepoprawnie odwodnione grządki. Usuwanie nadmiaru wody może zdziałać naprawdę wiele, gdyż komary do rozmnażania potrzebują jej zaledwie 2,5 centymetra. Jej usunięcie spowoduje brak możliwości rozmnażania się tych owadów.

Wyjątkowo skuteczną metodą w walce z tymi stworzeniami jest też zaproszenie do swojego ogrodu jeży. Zjadają one do 20 tysięcy komarów na dobę! Jedyny problem polega na tym, aby te ssaki zachęcić do zadomowienia się w pobliżu naszego domu. W tym celu najlepiej zbudować domek o odpowiedniej dla jeża wielkości i cierpliwie czekać, aż zechce w nim zamieszkać.

Jak pozbyć się komarów z domu?

Warto wiedzieć, że komary są bardzo czułe na zapach. Niektóre rośliny wydzielają aromaty, które skutecznie je odstraszają. Są to m.in.:

Aby wykorzystać ich potencjał, należy postawić je w doniczkach na parapecie bądź balkonie i gotowe. Dodatkowo warto też wykorzystać wyżej wspomniane olejki eteryczne, dodając je do kominka zapachowego. W pomieszczeniu unosić będzie się znienawidzony przez komary zapach, co zdecydowanie ich nie przyciągnie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: