Skuteczny sposób na muszki owocówki? Te napoje pozwolą pozbyć się ich z kuchni na dobre

Większość z nas już nie może się doczekać nadchodzącego lata, a tym samym coraz cieplejszych dni oraz sezonu owocowego. Niestety są to również doskonałe warunki dla muszek, których obecność potrafi stać się uciążliwym problemem. Jak sobie z nimi poradzić? Te sposoby na muszki owocówki pozwolą ci skutecznie pozbyć się ich z kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Nie tylko owoce przyciągają muszki owocówki do naszej kuchni. Wszystkie produkty zawierające cukier wabią je jak magnes. Wystarczy niezakręcony słoiczek dżemu czy pozostawiony na blacie sok, aby pojawiły się w naszym domu. Warto wówczas od razu się ich pozbyć, gdyż muszki owocówki nie żyją długo, ale bardzo szybko się rozmnażają. Zdradzamy zatem doskonały sposób na muszki owocowe

Ta bluzka z bufiastymi rękawami Sykut Jeżyny jest idealna na wiosnę! Model ten jest na wyprzedaży Sykut-Jeżyna przeszła metamorfozę! "Jedno cięcie i dwie różne fryzury"

Sposoby na muszki owocówki. Z tymi napojami szybko pozbędziesz się problemu 

Wino, piwo lub kawa. Pozostawienie szklanki, z którymś z tych trunków sprawi, że zwabione ich zapachem muszki szybko się wokół niej pojawią, a następnie utopią. W przypadku kawy należy jednak pamiętać, aby napar był ostudzony. Filiżankę lub też szklankę warto dodatkowo przykryć szczelnie folią i ją ponakłuwać. Do środka możemy dodać również kilka kropel płynu do mycia naczyń. 

Ta roślina to świetny sposób na muszki owocowe

Sprzymierzeńcem w walce z muszkami owocówkami jest także mięta. Owady te nie lubią bowiem jej zapachu, więc zadziała ona jak naturalny odstraszacz. Dobrym pomysłem będzie zatem ustawienie w kuchni mięty w doniczce np. obok owoców. Do przecierania blatów warto zaś wykorzystać aromat tej rośliny, dodając kilka kropelek olejku miętowego do wody. 

sposób na kuny Skuteczny sposób na kunę. Bezpieczne metody na niechcianego lokatora

Jak jeszcze uporać się z tymi owadami w kuchni? Najpopularniejszy sposób na muszki owocówki

Najczęściej wykorzystywaną pułapką są owoce. Wystarczy pokroić je na kawałki i podobnie, jak w przypadku kawy czy wina, włożyć je do szklanki lub miseczki, nakryć szczelnie folią, a następnie ją ponakłuwać. Decydując się na tę metodę, warto natomiast użyć owoców dojrzałych lub lekko psujących się dla lepszego efektu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: