Kipiąca woda z garnka? Jest na to banalnie prosty patent! Koniec z zalaną kuchenką

Gotujesz coś, odwracasz się dosłownie na chwilę i nagle kipiąca woda z garnka zalewa kuchenkę? To scenariusz, który z pewnością zna niemal każda z nas. Okazuje się jednak, że jest na to banalnie prosty sposób. Czemu my wcześniej o tym nie słyszałyśmy!

Więcej trików i porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo "Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

TikTok bez wątpienia jest aktualnie jedną z najpopularniejszych platform internetowych na świecie i robi furorę nie tylko wśród nastolatek i nastolatków. Internautki oraz internauci dzielą się tam krótkimi, dynamicznie zmontowanymi filmikami, które poruszają przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, trendy, makijaże, czy stylizacje, lecz także bardzo przydatne domowe triki, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne życie. 

Koniec z zalaną kuchenką. Genialny i banalnie prosty trik na kipiącą wodę

Jednym z takich trików na swoim profilu podzielił się Shawn Tucker. Postanowił pokazać, jak w ekspresowy sposób rozwiązać problem kipiącej z garnka wody. Zapewne nie raz zdarzyło się wam, że podczas gotowania ziemniaków, makaronu, ryżu czy kaszy, większość wody z garnka wykipiała zalewając kuchenkę. Okazuje się, że aby tego uniknąć wystarczy nasączyć delikatnie ręcznik papierowy olejem i przetrzeć krawędzie garnka. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów zachwyconych tym trikiem. Niektórzy podzielili się także swoimi sposobami:

Uczę się czegoś nowego każdego dnia. Nienawidzę jak kipiąca woda brudzi blat
To faktycznie może zadziałać! Jak mówi nauka, olej jest hydrofobowy, więc woda teoretycznie nie powinna się przelać
Można też położyć drewnianą łyżkę
To takie proste?!
To może uratować zdrowie psychiczne mojego męża, bo jemu zawsze woda wykipi
To tak samo, jak wlanie kilku kropel oleju do garnka
Użycie odrobiny masła lub odrobiny soli również działa 

- czytamy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: