Pamiętacie Hadziukową z "Rancza"? Aktorka ma obecnie 57 lat i jest nie do poznania

Choć ostatni odcinek "Rancza" został wyemitowany w 2016 roku, to widzowie wciąż chętnie wracają do kultowego serialu oraz śledzą losy aktorów, którzy wcielali się przez lata w ich ulubione postacie. Wśród aktorek, które zyskały sobie sympatię Polaków występem w tej znanej produkcji, bez wątpienia znajduje się Dorota Nowakowska, czyli odtwórczyni roli Celiny Hadziuk. Jak serialowa Hadziukowa zmieniła się od czasu zakończenia emisji? Sprawdziliśmy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Dorota Nowakowska jest nie tylko znaną aktorką telewizyjną i teatralną, ale również dubbingową. Częściej można ją jednak podziwiać na deskach teatru niż wielkim ekranie. W 1987 roku ukończyła PWST w Warszawie i od tamtej pory wciąż pozostaje aktywna zawodowo. 

Rola Hadziukowej w "Ranczu" przyniosła jej ogólnopolską rozpoznawalność. Wcześniej dołączyła do obsady innego znanego serialu 

Dorota Nowakowska jeszcze przed ukończeniem studiów na PWST stawiała "pierwsze kroki" w kinematografii. Swoją karierę zaczęła od ról dubbingowych. W latach 1977-1980 użyczała głosu jako Dee Dee Sykes w "Kapitan Grotman i Aniołkolatki". Następnie w 1987-1990 można było ją usłyszeć jako Złotą Błystkotkę w "Kaczych opowieściach". W międzyczasie rozpoczęła swoją przygodę z Teatrem Ateneum, która trwa zresztą do dziś. 

 

Na ekranie widzowie mogli zobaczyć Dorotę Nowakowską dopiero w 2004 roku. Wtedy też dołączyła właśnie do obsady "Plebanii" jako Wala Kałygina, którą odgrywała aż do 2011 roku. Największą popularność zdobyła jednak rolą Celiny Hadziuk w "Ranczu". Początkowo nieśmiała żona miejscowego pijaczka przechodzi ogromną metamorfozę i staje się prawdziwą bizneswomen. Choć aktorka w wywiadzie dla "Faktu" stwierdziła, że nie ma w sobie prywatnie nic z Hadziukowej, to bardzo lubiła tę postać: 

Lubię postaci, które mają osobowość. Nie lubię postaci nijakich. Każda z nich jest inna niż ja prywatnie, dlatego są dla mnie ciekawe. Rola Hadziukowej jest tak inna – wszyscy mnie pytają, czy też jestem tak przedsiębiorcza i tak krótko trzymam swojego męża? No, nie! Reżyserzy, znając mnie prywatnie, proponują mi coś, co jest sto kilometrów ode mnie i to jest niesamowite.
 

Jak obecnie zmieniła się serialowa Celina Hadziuk? Aktorka jest teraz nie do poznania

Po zakończeniu emisji serialu Dorotę Nowakowską można było zobaczyć jeszcze m.in. w "Przyjaciółkach" czy "Echo serca". Głównie poświęca się jednak pracy w teatrze. Aktorka nie ma już jednak charakterystycznych rudych włosów. Obecnie jest blondynką. Jak się okazuje, Nowakowska przefarbowała się specjalnie do roli w "Ranczu", aby podkreślić zadziorny charakter swojej bohaterki: 

Pomyślałam, że zmienię swój wizerunek. Mam nawet inny kolor włosów. I bardzo lubię tę Hadziukową, bo ona świetnie radzi sobie z pracą, ale i z mężem.
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: