Mąż zostawił ją przez kolor jej oczu. Teraz wszyscy patrzą na jej dzieci

Risikat Abdulazeez nie miało łatwo. Kobieta ma niesamowite oczy, które zachwyciły świat. Jednak tuż po tym jak Risikat urodziła dwoje dzieci z takimi samymi tęczówkami, mąż postanowił ją zostawić. Teraz internauci nie mogą oderwać wzroku od jej córek.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Po raz pierwszy głośno o Risikat Abdulazeez zrobiło się w 2020 roku. Wszystko za sprawą jej wyjątkowych oczu, które jak się dobrze przyjrzycie, zauważycie, nie są to zwykłe niebieskie oczy. Ponadto rzadko zdarza się, że osoby pochodzące z krajów afrykańskich rodzą się z innymi oczami niż brązowymi czy czarnymi. Jej wyjątkowość na początku dostrzegł jej mąż, ale kiedy kobieta urodziła mu córki z takim samym odcieniem tęczówek, postanowił się wycofać. 

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Mąż zostawił ją, bo urodziła mu dzieci z niebieskimi oczami 

W ekskluzywnym wywiadzie dla "The Punch Risikat" kobieta ujawniła, że ona i dzieci zostały porzucone przez jej męża, Abdulwa Wasiu Omo -Dada, ponieważ mają niebieskie oczy. 

W mojej rodzinie nie ma nikogo innego o takich oczach ani ze strony matki, ani ze strony ojca. Jestem pierwszą, która ma takie oczy.

- przyznała. 

Kiedy Risikat urodziła swoje córki i zobaczyła, że odziedziczyły po niej kolor oczu, bardzo się ucieszyła. W jej otoczeniu było to dość niespotykane i część osób zastanawiała się, czy to nie jakaś choroba, ale po wizycie w szpitalu okazało się, że z jej wzrokiem jest wszystko dobrze. Dopiero później lekarze ustalili, co może być powodem jej wyjątkowych oczu. 

Zanim jednak do tego doszło, kobieta musiała zmierzyć się z porzuceniem przez męża. Mężczyzna zostawił ją dlatego, że urodziła mu córki z niebieskimi tęczówkami. 

Sprawy zaczęły się psuć, kiedy urodziłam pierwsze, a później drugie dziecko. Całkowicie się zmienił, uciszał mnie i odchodził, ilekroć próbowałam z nim porozmawiać. Jego rodzice powiedzieli mu nawet: "Czy będziesz z kobietą, która rodzi dzieci z takimi oczami?".

Mama pokazała, jak się zachowa, gdy kiedyś odwiedzi swoje dzieci. 'Nie wpuszczą cię!' (zdjęcie ilustracyjne)Mama pokazała, jak się zachowa, gdy kiedyś odwiedzi swoje dzieci. "Nie wpuszczą cię!"

Jej dzieci odziedziczyły po niej oczy 

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, córki Risikat Abdulazeez odziedziczyły po niej kolor oczu. Nie da się ukryć, że wyglądają naprawdę wyjątkowo. Fani z całego świata nie mogą oderwać od nich wzroku. Część wróży im już teraz wielką karierę, jednak ich matka w jednym z wywiadów powiedziała, że marzy o tym, by jej córki zdobyły wykształcenie. 

Po latach jej przypadkiem zaczęli interesować się lekarze z całego świata. Dr Yetunde Oladipo w wywiadzie dla BBC powiedziała, że kolor tęczówek Nigeryjki to prawdopodobnie efekt choroby genetycznej. Według ekspertki może być to tzw. albinizm oczny. Jest to genetycznie uwarunkowana nieobecność lub zbyt mała ilość barwnika (melaniny) w tkankach gałki ocznej, w rzęsach, brwiach, skórze i włosach, które są wskutek tego bezbarwne lub białe. 

Wesele z dziećmiOdwołała ślub. "Narzeczony nie chciał zaprosić na wesele moich dzieci"

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: