Jak usunąć naklejkę z szyby? Użyj produktu z kuchni, a efekt cię zaskoczy! Zaoszczędź czas i pieniądze

Jak usunąć naklejkę z szyby? Zadanie to nie jest proste. Jeżeli zrobimy to nieumiejętnie, pozostanie na niej klej. To właśnie ten element stawia przed nami największe wyzwanie. Znamy jednak sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się wszelkich śladów po niej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Problem ciężkiej do usunięcia naklejki trafia się dość często w domach, w których są dzieci, ale nie tylko. Problem ten pojawia się tez w samochodach czy na sprzętach domowych. Jak skutecznie je usunąć, aby nie pozostał na niej klej? Znamy na to skuteczne sposoby.

Zobacz wideo Ekopłyn do mycia szyb z czterech składników

Jak usunąć naklejkę z szyby? Wiemy czego użyć, aby nie pozostał klej

Najlepszym sposobem na usunięcie naklejki z szyby okiennej jest użycie ciepła. Do podgrzania jej najlepiej sprawdzi się suszarka. Przed ściągnięciem naklejki warto lekko ogrzać miejsce naklejenia od drugiej strony. W ten sposób skierujemy ciepło na klej, który pod jego wpływem zacznie się rozpuszczać. Tak przygotowaną naklejkę warto jeszcze delikatnie podważyć za pomocą czegoś płaskiego np. plastikowej karty lub skrobaczki.

Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej? 

Naklejka rejestracyjna podobnie jak winietki, są tak skonstruowane, by nie ulegały zniszczeniu przy próbie ich odklejania. Rwą się na małe części i zostawiają ślad po kleju. Jak więc skutecznie ją usunąć? W tym przypadku także sprawdzi się wyżej wspomniana metoda z suszarką. Jeżeli jednak nie mamy jak z niej skorzystać, warto naklejkę taką zeskrobać z szyby jakimś miękkim narzędziem. Następnie pozostaje nam tylko starcie z szyby resztek kleju. Możemy zrobić to szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem. Jakiego jednak użyć? Zwykły zmywacz do paznokci nie poradzi sobie z tym zadaniem. Najlepszy będzie rozpuszczalnik nitro używany w przemyśle farbiarskim i lakierniczym do rozpuszczania (rozcieńczania) lakierów i farb nitrocelulozowych. Ale pamiętajmy, że jest on agresywny i bardzo łatwo można przy nim uszkodzić powierzchnię deski rozdzielczej. Trzeba być bardzo ostrożnym, a najlepiej osłonić samą deskę.

Jak usunąć naklejkę z szyby i innych elementów w domu i nie tylko?

Ostatnia wymieniona dziś metoda może wydawać się kontrowersyjna. Jest jednak szczególnie skuteczna w przypadku usuwania naklejek z powierzchni plastikowych i mebli. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie majonezu. Na resztki pozostałe po oderwaniu naklejki należy nałożyć jego warstwę i pozostawić ją na 20 minut. Po upływie czasu wystarczy wytrzeć majonez ścierką. Pozostałości naklejki schodzą szybko i bez trudu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: