Szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku. Jakie są stworzone dla ciebie? Dopasowane działają jak amulet

Zastanawiałaś się kiedyś, czy istnieje magiczny kamień dla każdego znaku zodiaku? Według astrologii jak najbardziej. Odpowiednio dobrany może przynosić szczęście oraz oddziaływać na nasze samopoczucie. Zdradzamy zatem, jaki kamień do znaku zodiaku pasuje najbardziej i dlaczego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Według astrologii poszczególne kolory, miejsca czy rośliny mogą mieć zaskakujący wpływ na nasze samopoczucie. Podobnie jest z kamieniami szlachetnymi. Niektórzy traktują je wręcz jak amulety, które przynoszą szczęście, inni uwielbiają je w formie stylowej biżuterii. Podpowiadamy, jakie kamienie będą najlepszym rozwiązaniem w zależności od daty urodzenia.

Kamienie szlachetne, a znaki zodiaku. Ich działanie może cię zaskoczyć

Baran – hematyt i jaspis
Osoby spod tego znaku zodiaku są zdecydowane i odważnie kroczą przez życie, zdobywając przy tym ustalone cele. Ich wytrwałość doskonale podkreśli zatem hematyt, który jeszcze bardziej zmotywuje do działania. Jaspis natomiast wzmocni w Baranach cierpliwość oraz rozwagę. 

 

Byk – kwarc różowy i szmaragd
Byki, choć twardo stąpają po ziemi, to bywają przy tym uparte a czasami wręcz zaborcze. Kwarc różowy wprowadzi pomiędzy tymi cechami równowagę i harmonię. Szmaragd zaś pomoże pobudzić im romantyczną stronę, gdyż nie są zazwyczaj skłonne do spontanicznych miłosnych uniesień. 

 

Bliźnięta – ametyst i onyks
Zodiakalne Bliźnięta to osoby energiczne, żądne przygód i ciekawa świata. Spokój oraz harmonię w ich życiu pełnym biegu pozwoli zachować ametyst. Podobne działanie w ich przypadku będzie miał onyks. 

 

Szczęśliwe kamienie dla znaków zodiaku. Znajdź swój osobisty amulet

Rak – koral i opal
Raki są bardzo empatyczne, cenią sobie stabilizację i bezpieczeństwo. Koral uznaje się za kamień, dzięki któremu łatwiej będzie dopasować im się do niespodziewanych zmian. Natomiast opal będzie doskonały dla tych osób, jeśli za bardzo rozpamiętują przeszłość i zamartwiają się przyszłością. 

 

Lew – tygrysie oko i topaz
Lwy uwielbiają być w centrum uwagi i świetnie czują się w roli liderów. Niestety mają tendencję do narzucania swojego zdania i właśnie dlatego najlepszym wyborem będzie dla nich tygrysie oko, które pomoże zachować im obiektywizm. Topaz spotęguje zaś ich pozytywne podejście do życia i pozwoli cieszyć się z małych sukcesów.

 

Panna – cytryn i sodalit
Panny to perfekcjonistki, które zawsze mają plan. Są ambitne, ale działają według ustalonego schematu, dzięki któremu osiągają założone cele. Sodalit podkreśli więc ich uporządkowany charakter. Cytryn wyrwie je natomiast z ich rutyny i pobudzi do poza szablonowego działania. 

 

Kamienie a znak zodiaku. Wiemy, jaki pasuje do ciebie najbardziej 

Waga – kunzyt i jadeit
Zodiakalne Wagi poszukują partnera niczym z bajki, co sprawia, że trudno im czasami cieszyć się z małych rzeczy. Kunzyt pomoże czerpać radość z czasu spędzoną z drugą połówką. Jadeit nauczy natomiast czerpać radość i spokój z przyrody. 

 

Skorpion – malachit i turmalin
Ze względu na wybuchowe i trudne charaktery Skorpionów najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich malachit. Kamień ten uznaje się za uspokajający, ale też uczący wyrozumiałości wobec siebie i innych.  Turmalin pomoże w uwolnieniu się od negatywnych emocji. 

 

Strzelec – rubin i topaz
Energiczne i kreatywne Strzelce w celu zachowania równowagi powinny postawić na rubin, który jeszcze bardziej pobudzi je do działania oraz topaz, który wniesie do ich życia więcej rozwagi i spokoju. 

 

Poznaj idealne kamienie znaków zodiaku. Niektórzy wierzą w ich magiczną moc 

Koziorożec – kwarc dymny i kamień księżycowy
Zarówno kwarc dymny, jak i kamień księżycowy pomogą wyjść Koziorożcom z ich strefy komfortu. Osoby spod tego znaku bywają bowiem aż nadto poważne, co czasami ogranicza je w czerpaniu przyjemności z życia. 

 

Wodnik – agat i chalcedon
Wodniki cenią sobie wolność i niezależność. Nie lubią, gdy ktoś narzuca im swoje zdanie. W usprawnieniu komunikacji z innymi ludźmi pomocny w ich przypadku może okazać się agat oraz chalcedon. Łatwiej będzie im się porozumieć z innymi oraz dojść do porozumienia. 

 

Ryby – turkus i akwamaryn
Ryby są bardzo pracowite i kreatywne, ale niestety źle znoszą porażki. Turkus pomoże im lepiej poradzić sobie z niepowodzeniami. Akwamaryn zapewni tym osobom natomiast optymizm i pogodę ducha. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: