Masz paprocie w domu? Ten produkt za grosze sprawi, że będą bujne i zdrowe

Chciałabyś, aby twój dom zdobiły bujne i zdrowe paprotki? Warto dokładnie znać upodobania tych interesujących roślin. Wydaje się, że ich uprawa jest łatwa, jednak nie lubi ona błędów w jej pielęgnacji. Oto kilka spraw, o które należy zadbać, aby rosły bujne i zdrowe.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aby paprotki rosły bujne i zdrowe należy zadbać o dwa elementy. Pierwszy to odpowiednie ustawienie drugi podlewanie. Tylko tyle i aż tyle decyduje o tym, jak rozwijają się i wyglądają paprocie domowe. Zdradzamy, o czym należy pamiętać, aby ich pielęgnacja sprawiała jedynie radość.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Sukienka Pauliny Sykut-Jeżyny Koszulowa sukienka Sukut-Jeżyny robi wrażenie! "Bosko wyglądasz"

Jak dbać o paprocie w domu? Ważny jest sposób podlewania

Podłoże paprotek domowych powinno byś stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Należy podlewać je regularnie i umiarkowanie używając miękkiej wody o temperaturze pokojowej. Podlewając te rośliny, należy uważać, aby nie zmoczyć bardzo młodych listków (zwiniętych w ślimakowe kształty). Nie można dopuścić też do tego, aby paprocie stały w wodzie lub miały przesuszane podłoże. Dodatkowo jak każdy kwiat wiosną i latem paprocie będą potrzebowały więcej wody niż jesienią czy zimą.

Jakie warunki dla paprotki w domu? Zwróć uwagę na poziom jej nasłonecznienia

W związku, z tym że paprotki w naturalnym środowisku rosną w niskich partiach lasu i nie otrzymują tam zbyt wiele światła, wiele osób sądzi, że podobne warunki należy zapewnić im w domu. Jednak nie do końca jest to prawdą. Rośliny te w naturalnym środowisku nie są narażone na bezpośrednie działanie słońca, więc większość gatunków wystawionych na słońce ulegnie poparzeniu. Nie oznacza to jednak, że są cieniolubne. Optymalny dla paproci jest więc półcień lub stanowisko, do którego dociera światło rozproszone.

Kiedy i jak sadzić czosnek. Pamiętaj o tych banalnych zasadach, a jego główki będą duże i zdrowe Kiedy i jak sadzić czosnek? Pamiętaj o tych banalnych zasadach

Jak odżywić paprocie? Postaw na naturalne metody

Paprocie hodowane w domowych warunkach warto czasem wspomóc nawozem. Od marca do lipca, nawóz można podawać nawet co tydzień, ponieważ roślina ta ma wtedy okres wzrostu. Od lipca do października wystarczy co 2-3 tygodnie. W okresie od października do lutego, będącego dla roślin czasem odpoczynku, zupełnie zaprzestajemy nawożenia. Do naturalnego odżywienia tych roślin można wykorzystać:

  1. Mieszankę mleka i wody: mleko ma właściwości zakwaszające, pomaga więc uchronić roślinę od ataku grzybów.
  2. Fusy po herbacie i kawie: wymieszane z ziemią doniczkową nie tylko ją spulchniają, ale także polepszają zdolność magazynowania wody i wpływają na bujny wzrost roślin.
  3. Skórkę z banana: możemy ułożyć ją na dnie doniczek lub zalać wodą pozostawić na kilka dni, a następnie podlewać tym roślinę. Skórka jest pełna mikroelementów, więc wpłynie na intensywny wzrost roślin.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: