Najlepszy sposób na mrówki w domu i w ogrodzie. Wydaj mniej niż 3 zł i pozbądź się ich na dobre

Sposobów na to, jak się pozbyć mrówek z domu i ogrodu jest wiele. My zdradzamy te najskuteczniejsze, a jednocześnie najtańsze. Nie trzeba bowiem kupować specjalnych środków, aby uporać się z niechcianymi gośćmi. Wystarczy sięgnąć po produkty znajdujące się w niemal każdej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Mrówki pojawiają się w naszych domach głównie w poszukiwaniu pożywienia. Owady te nie są dla nas groźne, ale ich obecność może stać się bardzo uciążliwa. Mrówki poruszają się bowiem po trasach wyznaczonych przez pozostawione ślady z feromonów, które zazwyczaj prowadzą od gniazd do źródeł pożywienia. Kiedy zauważymy więc je w swoim domu lub ogrodzie, warto działać od razu. 

Ten sposób na mrówki w domu jest niezawodny i kosztuje grosze

W walce z mrówkami warto sięgnąć po środki, które skutecznie zniechęcą je do pozostania w naszym domu na dłużej, a jednocześnie nie będą szkodliwe dla domowników czy naszych czworonożnych przyjaciół. Doskonale w tej roli sprawdzi się cynamon, którego zapach działa jak naturalny odstraszacz. Wystarczy posypać nim miejsce, w którym mrówki się pojawiły, a najlepiej także ich ścieżkę. 

Sposób na mrówki w ogrodzie? Wykorzystaj to popularne warzywo

Wiele osób chcąc pozbyć się mrówek z ogrodu, sięga po chemiczne środki w proszku. Mogą być one jednak szkodliwe nie tylko dla naszych domowych zwierzaków, ale również roślin. Polecamy zatem domowy środek przygotowany na bazie... ogórka. Możemy skórkę od ogórka rozłożyć w miejscach, gdzie najczęściej gromadzą się mrówki, ale warto przygotować również płyn, którym spryskamy ich ścieżkę. Wystarczy jedynie na kilka dni zostawić ogórki zalane wodą, a następnie mieszankę przelać do butelki z atomizerem. 

Jak się pozbyć mrówek z domu? Swoje sposoby zdradzili nam też czytelnicy

Pod jednym z naszych ostatnich artykułów swoimi sposobami na mrówki podzielili się również nasi czytelnicy: 

Ja zastosowałem skórkę z mandarynek....rozdrobniłem i posypałem na ich szlaku do domu...już ich nie ma
Wczoraj posypałam je w kuchni czarnym pieprzem i dziś żadnej nie widać
Cynamon załatwia sprawę posypać tam, gdzie chodzą i po sprawie
Nie lubią cynamonu..... sypałam przez parę dni... na razie spokój

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: