Jakie zapasy warto mieć w domu na wszelki wypadek? Lista produktów na nieprzewidziane sytuacje

Największa aktywność burzowa przypada na miesiące pomiędzy majem a sierpniem. Często towarzyszy jej silny wiatr oraz wyładowania atmosferyczne, co może prowadzić do przerw w dostawie prądu. Jak poradzić sobie, gdy trwa ona kilka godzin, a nawet dni? Te produkty warto mieć wówczas w zanadrzu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

Najprościej ujmując, burze powstają w momencie zetknięcia się ciepłego i wilgotnego powietrza z chłodniejszym. Właśnie dlatego najczęściej zjawisko te występuje w okresie od maja do sierpnia. Towarzyszą im często alerty IMGW, które informują o możliwości pojawienia się przerw w dostawie prądu. Jak sobie wówczas poradzić i co warto mieć w zanadrzu? Podpowiadamy. 

Małgorzata Kożuchowska"Ale piękne spodnie" Małgorzaty Kożuchowskiej. Fason na każdą figurę!

Co przyda się w przypadku braku prądu? Lista potrzebnych rzeczy

Brak prądu oznacza oczywiście brak oświetlenia. Warto mieć w domu zatem awaryjne źródło światła. Swoje zapasy polecamy uzupełnić w związku z tym o: 

 • świece, 
 • zapałki, 
 • latarkę, 
 • baterie, 
 • lampę naftową. 

Żywność na nieprzewidziane sytuacje. Te produkty warto mieć w domu

Odcięcie od prądu szczególnym problemem będzie dla posiadaczy kuchenek elektrycznych. Przygotowanie posiłku będzie wówczas utrudnione. Swoją spiżarnię warto uzupełnić o produkty gotowe do spożycia bez konieczności ich obróbki termicznej z długim terminem ważności, które będą nieocenione w razie nieprzewidzianych sytuacji tj.:

 • konserwy, 
 • warzywa i owoce w puszkach, 
 • suszone owoce, 
 • dania gotowe w słoikach, 
 • chrupkie pieczywo, 
 • batoniki energetyczne. 

Sposób na muszki owocówki. Pomoże m.in. popularny alkoholSposób na muszki owocówki? Te napoje pozwolą pozbyć się ich na dobre

Przerwy w dostawie prądu trwają kilka dni? To może się przydać

Powyższe rozwiązania najlepiej sprawdzą się w przypadku maksymalnie kilkugodzinnych przerw w dostawie prądu. W przypadku dłuższych awarii warto mieć w domu agregat prądotwórczy. To awaryjne źródło zasilania nie musi kosztować majątku. Do domowego użytku nie musimy wybierać agregatów za kilka tysięcy złotych, wystarczające będą tańsze modele. Najlepszym wyborem będą agregaty spalinowe, bo bez problemu przechowamy do nich na zapas benzynę. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: