Jak usunąć kamień z czajnika szybko i skutecznie? Te metody są banale i rozwiążą twój problem

Niestety jeżeli z naszego kranu leci ciężka woda, możemy mieć dość często problem z osadzającym się w czajniku kamienień. Jak sobie z tym poradzić? Znamy na to banalne sposoby, które zybko pozbędą się tego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety jeżeli w naszym kranie płynie ciężka woda możemy często borykać się z problemem osadzającego się kamienia na dnie czajnika. Okazuje się, że można pozbyć się go bardzo szybko i wygodnie domowymi sposobami. Oto najpopularniejsze.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak usunąć kamień z czajnika octem? To najpopularniejszy sposób

Najskuteczniejszym i najprostszym domowym sposobem na pozbycie się kamienia z czajnika jest ocet. Wystarczy wlać do niego szklankę octu oraz pół szklanki wody, a następnie włączyć czajnik i zagotować tę miksturę. Po przegotowaniu wystarczy poczekać około godziny. W tym czasie ocet rozprawi się z nawet bardzo grubym osadem kamienia. Na koniec pozostaje dokładne umycie wnętrza urządzenia i zagotowanie w nim wody 2-3 razy, by pozbyć się charakterystycznego zapachu octu, i gotowe.

Jak odkamienić czajnik cytryną? To bardzo naturalny sposób

Sok ze świeżych cytryn to kolejny sprawdzony i szybki domowy sposób, który pomoże usunąć kamieni z naszego czajnika. Jak to wykonać? Wystarczy jedynie, wlać do czajnika jedną szklankę soku z cytryny i zostawić go w urządzeniu na około godzinę. Po tym czasie trzeba wylać sok i przemyć naczynie wodą. Kamień powinien zniknąć.

Jak odkamienić czajnik coca-colą? Ten sposób jest ciekawy

Doskonałym sposobem na usunięcie kamienia z naszego czajnika okazuje się być klasyczna coca-cola. Wystarczy wlać do naszego czajnika około 250 ml tego ciemnego napoju i dodać jedną lub dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie dolać nieco wody i całość zagotować. Po doprowadzeniu płynu do wrzenia pozostaw całość na około 30 minut. Po tym czasie dokładnie przepłucz czajnik wodą i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: