Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zapomnij o szorowaniu zaschniętego brudu na zawsze

Jeżeli mamy dość ciągłego szorowania piekarnika z zaschniętego brudu możemy wykorzystać mało znany trik z użyciem tabletki do zmywarki. Środek ten jest niezwykle skuteczny w tego typu zabrudzeniach. Wyjaśnimy jak skorzystać z tego sprytnego sposobu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda pani domu dobrze zna problem zaschniętego brudu w piekarniku. Niestety próby jego umycia są czasochłonne i bardzo wymagające. Okazuje się, jednak że istnieje dużo prostszy sposób, dzięki któremu będzie on czysty. Nie wymaga on też większego wysiłku. Wyjaśnimy dziś jak z niego skorzystać.

Zobacz wideo NASA wysłała na Międzynarodową Stację Kosmiczną zaopatrzenie i... piekarnik do pieczenia ciastek

Jakie jest działanie tabletki do zmywarki? Jej substancje pozbywają się brudu

W jaki sposób tabletka do zmywarki może umyć piekarnik? To proste, wysoka temperatura sprawia, że tabletka zaczyna osadzać się na ściankach naszego urządzenia. Natomiast para wodna rozpuszcza zaschnięty brud i resztki jedzenia, które bardzo łatwo później  może zetrzeć. To właśnie dlatego czyszczenie piekarnika w ten sposób nie jest czasochłonne jak to wykonywane tradycyjnie.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zapomnij na zawsze o tarciu zaschniętego brudu

Jak wykonać ten mało znany i skuteczny trik z tabletką do zmywarki używaną przy myciu piekarnika? To proste wystarczy postępować krok po kroku:

  1. Nastaw urządzenie na 100 stopni Celsjusza.
  2. Kostkę do zmywarki umieść w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia.
  3. Tabletkę zalej gorącą wodą tak, aby ciecz w połowie ją zakryła.
  4. Całość pozostaw na około 2 godziny.
  5. Po zaleconym czasie wyjmij z pieca naczynie.
  6. Wnętrze piekarnika wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Nasz brud powinien zejść bez najmniejszego problemu.

Tabletka do zmywarki i jej oryginalne zastosowanie. Gdzie jeszcze możemy jej użyć?

Tabletka do zmywarki posiada przydatne zastosowanie nie tylko podczas mycia naczyń czy piekarnika. Równie dobrze możemy umyć nią pralkę czy zakonserwować meble ogrodowe. Przy ostatniej propozycji wystarczy, że do wiadra z gorącą wodą wrzucimy jedną tabletkę do zmywarki. Potem przy pomocy gąbki wyczyścimy meble ogrodowe. Tabletka do zmywarki posiada właściwości konserwujące, które nie tylko doczyszczą zabrudzone meble, ale także ochronią je przed kurzem i gromadzącym się brudem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: