Nie tylko komunie są jak "małe wesela". Dostałam zaproszenie na chrzciny na 80 osób

Często możemy spotkać się z opinią, że współczesne polskie komunie przypominają wesela. Okazuje się jednak, że wielu rodziców decyduje się także na wystawne chrzciny. - Brat i jego żona zaprosili aż 80 osób - nie tylko rodzinę, lecz także wielu swoich znajomych. Bardzo mnie to zdziwiło. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w tego typu imprezie z okazji chrzcin - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pedro Almodovar ojcem chrzestnym kariery Banderasa i Cruz

Przeczytałam właśnie artykuł o Pierwszej Komunii Świętej syna Joanny Moro. Aktorka nazwała tego typu uroczystości "małymi polskimi weselami". W pełni się z nią zgadzam. Chciałam jednak dodać, że ten problem nie dotyczy tylko komunii.

Kilka dni temu dostałam zaproszenie na chrzciny córki mojego brata. Byłam pewna, że będzie to mała rodzinna uroczystość. Okazało się jednak, że już niebawem czeka mnie duża impreza w modnym hotelu. 

Brat i jego żona zaprosili aż 80 osób - nie tylko rodzinę, lecz także wielu swoich znajomych. Bardzo mnie to zdziwiło. Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w tego typu imprezie z okazji chrzcin. Zawsze myślałam, że po wizycie w kościele idzie się na obiad w rodzinnym gronie. Usłyszałam jednak, że teraz trendy są inne i wielu rodziców decyduje się na takie wystawne uroczystości.

Od razu zaczęłam zastanawiać się nad tym, jak w przypadku takich chrzcin wygląda kwestia prezentów. Myślę, że większość osób dowiadując się, że przyjęcie odbędzie się w luksusowym hotelu od razu poczuje się w obowiązku, by włożyć do koperty jak największą kwotę. 

Dagmara

Co sądzicie na ten temat? Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: