Skuteczny domowy sposób na kreta. Pozbędziesz się go z ogrodu szybko i tanio

Jeżeli w naszym ogrodzie pojawi się ket, jego obecność jest mocno uciążliwa. W ciągu doby zwierzę potrafi wydrążyć do 15 metrów korytarzy, wypychając ziemie i tworząc w ten sposób charakterystyczne kopce, które niszczą trawniki i ogrodowe aranżacje. Wiemy, jak pozbyć się go skutecznie i szybko domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W ciągu doby kret potrafi wydrążyć do 15 metrów korytarzy, wypychając jednorazowo 100–150 g ziemi, tworząc w ten sposób charakterystyczne kopce niszczące trawniki i aranżacje. Dodatkowo jego działalność niszczy korzenie roślin. Wszystko to sprawia, że jego obecność jest dość uciążliwa i chcemy pozbyć się tego stworzenia jak najszybciej z naszego ogrodu. Oto najskuteczniejsze domowe sposoby.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jakiego zapachu nie lubią krety? W walce z nimi wykorzystaj konkretne rośliny

Niewiele osób wie, że kreta można skutecznie pozbyć się z ogrodu, stosując naturalne odstraszacze w postaci konkretnych roślin. To małe stworzenie nie lubi zapachu m.in.:

  • czarnego bzu
  • aksamitek
  • bazylii
  • komosy
  • czosnku
  • narcyzy

Tam, gdzie często grasują krety, możemy działać zapobiegawczo, zasadzając wyżej wymienione rośliny. Dzięki temu szybko pozbędziemy się problemu pojawiającego się na nowo tego małego ssaka.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu domowe sposoby

Jeżeli chcemy przegonić te małe szkodliwe stworzenie z naszego ogrodu domowymi sposobami, warto wykorzystać włosy. Bardzo nie lubią one zapachu ludzkich włosów, a także sierści psów czy kotów. Wystarczy zebrać włosy ze szczotki i uformować z nich kulkę. Następnie wrzucić ją do kreciej nory i zasypać ją. Po wyczuciu niechcianego zapachu powinien szybko zmienić miejsce żerowania i wynieść się z naszej posesji.

Czy ocet odstrasza krety? Warto zastosować tę metodę

Aby wypróbować kolejną metodę odstraszania, kretów musimy wyposażyć się w ocet. Należy rozcieńczyć go w dużej konewce w proporcjach 1:10 i wlać do otworu kretowiska. Kopiec zasypać. Przez następne dni powtarzać wlewając w kolejne kopce kretowiska. Te zwierzęta nie lubią tego ostrego zapachu, więc szybko powinny uciec.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: