Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Prosty sposób za mniej niż 5 zł, który musisz znać

Twarda woda jest utrapieniem w wielu domach. Kamień gromadzi się bowiem m.in. w czajniku, na kranach oraz w toalecie, tworząc trudne do usunięcia osady. Jak zatem skutecznie pozbyć się kamienia z naszej toalety? Oto tani i banalnie prosty sposób, który doskonale znają nasze babcie. Wystarczy jeden produkt, który kupisz w każdym sklepie spożywczym za mniej niż 5 zł.

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

Za osadzanie się kamienia odpowiada przede wszystkim twarda woda, w której występuje podwyższone stężenie soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu. Efektem jest nieestetyczny nalot m.in. w muszli klozetowej. W wielu przypadkach wystarczy zaledwie kilka dni, by po żmudnym czyszczeniu toalety z kamiennego osadu nie pozostał ślad. Co zatem robić, by unikać męczącego szorowania? Z pomocą przyjdzie dobrze znany produkt, który znajdziemy na półkach w każdym sklepie spożywczym. 

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Koniec uporczywego szorowania! Żaden inny sposób nie będzie ci już potrzebny

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się profile w mediach społecznościowych o tematyce poradniczej. Sprzątając nasze domy coraz chętniej sięgamy po domowe, naturalne sposoby, które kosztują niewiele, a dają fenomenalne efekty. Skuteczne pozbycie się kamiennych osadów również nie musi wymagać sięgania po chemiczne specyfiki. Z pomocą przyjdzie nam sposób z wykorzystaniem octu, który zapewne doskonale znają nasze mamy oraz babcie. Jak krok po kroku usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą octu?

  1. Usuń jak najdokładniej wodę z muszli. Możesz użyć do tego np. pustej butelki lub pojemniczka.
  2. Następnie podgrzej ocet spirytusowy i wlej w miejsce wody.
  3. W przypadku osadu na kołnierzu sedesu, zastosuj okłady z ręczników papierowych nasączonych octem. Pamiętaj, by kawałki papieru dobrze przylegały do powierzchni pokrytej osadem.
  4. Tak przygotowaną muszlę klozetową pozostaw na kilka godzin lub całą noc.
  5. Po tym czasie usuń papier i doczyść szczotką ewentualne pozostałości osadu.
  6. Na koniec spuść wodę.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: