Tylko 1,30 zł. Tyle kosztuje najlepszy środek do czyszczenia pralki. Masz go w swojej kuchni

Jak wyczyścić pralkę skutecznie i nie wydać na to majątku? Wystarczy sięgnąć po produkt znajdujący się w niemal każdej kuchni. Doskonale poradzi on sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale również z kamieniem czy nieprzyjemnym zapachem. Te zachwycające efekty można uzyskać, wydając zaledwie 1,30 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Wazelina, szare mydło, zmywacz mogą mieć inne zastosowanie

1,30 zł — właśnie tyle kosztuje przeciętnie opakowanie sody oczyszczonej. Jej właściwości sprawdzą się doskonale nie tylko podczas przygotowywania domowych wypieków, ale również robienia porządków. Jak przy jej wykorzystaniu pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i kamienia z pralki? Podpowiadamy. 

Jak wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną? Ten sposób jest banalnie prosty

Soda oczyszczona pomoże pozbyć się zarówno zanieczyszczeń, jak i kamienia oraz nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy wsypać 1/2 szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na proszek i nastawić pusty cykl prania na temperaturę 90 stopni. Jest to najtańszy i najlepszy sposób na wyczyszczenie pralki. Sodę możemy zastąpić 1/3 szklanki kwasku cytrynowego. 

Ta domowa pasta to świetny środek do czyszczenia pralki

Nawet z najgorszymi zabrudzeniami i kamieniem poradzi sobie pasta na bazie sody oczyszczonej i octu. Do 10 łyżek octu dodajemy sodę do momentu uzyskania konsystencji papki. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na bęben pralki, gumowe uszczelki, podajnik na proszek i płyn do płukania, a następnie zostawiamy na kilka godzin. Po tym czasie całość dokładnie zmywamy wilgotną szmatką i wycieramy do sucha.

Nieprzyjemny zapach z pralki? Można temu zapobiec

Poza regularnym czyszczeniem pralki warto wdrożyć na co dzień nawyki, które pozwolą nam uniknąć powstawania nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Mowa tutaj o: 

  • zostawianiu uchylonych drzwiczek po praniu, 
  • opróżnianiu pralki tuż po zakończeniu cyklu, 
  • usunięciu z bębna pozostałych zanieczyszczeń po praniu np. sierści zwierząt domowych, 
  • upewnieniu się, że drobne elementy tj. skarpetki nie dostały się pod uszczelkę. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: