Jak prać ręczniki, żeby były puszyste i pachnące? Płyn zastąp tym produktem. Banalny trik, który zachwyci

Kupujesz miękkie i miłe w dotyku ręczniki, a każde pranie sprawia, że stają się one coraz bardziej szorstkie? Można temu zapobiec. Niestety większość osób niewłaściwie pierze ręczniki, nie zdając sobie z tego sprawy. Dodanie do prania tego produktu dostępnego w niemal każdej kuchni, pomoże rozwiązać problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak prać ręczniki, aby zachować ich miękkość i puszystość na dłużej? Wystarczy kilka prostych trików, a po każdym praniu będą wyglądały i pachniały jak nowe. Ponownie okazuje się, że najlepsze rezultaty przynoszą najbardziej naturalne środki. W poszukiwaniu sposobu na miękkie ręczniki warto udać się zatem do swojej kuchni

Prawidłowe pranie ręczników. Temperatura nie jest jedynym elementem, o którym należy pamiętać

Należy pamiętać, że ręczniki zawsze pierzemy osobno. Nie należy ich mieszać z pościelą, ani tym bardziej z odzieżą. Ponadto wkładając je do pralki, zwróćmy uwagę, aby bęben nie był naładowany do pełna. Wewnątrz musi zostać więcej pustej przestrzeni, aby umożliwić swobodne przepływanie wody oraz efektywniejsze usuwanie zabrudzeń i resztek detergentów. 

Lepszym wyborem do prania ręczników będzie żel lub ewentualnie płyn niż proszek. Niestety proszek często osadza się przy włóknach, a niedokładnie wypłukany powoduje, że ręcznik staje się szorstki w dotyku. Środki najlepiej dozować zgodnie z zaleceniami producenta, a nie "na oko". Jeśli natomiast chodzi o temperaturę, to optymalny będzie zakres od 40 do 60 stopni i maksymalnie 1000 obrotów na minutę

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Ten błąd jest popełniany najczęściej 

Dodawanie podczas prania ręczników płynu do płukania to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Płyn do płukania ma bowiem za zadanie zatrzymać wchłanianie wilgoci. Sprawia to zatem, że włókna ręczników staną się twarde, ale nie będą też absorbować wody. Kategorycznie należy unikać również wybielaczy zmniejszających odporność włókien na zniszczenia, ale także płynów zmiękczających, które zmniejszają chłonność materiału. 

Domowe sposoby na pranie ręczników. Ten produkt jest sprawdzony i niezawodny 

W przypadku prania do ręczników w roli płynu do płukania najlepiej sprawdzi się... ocet. Już jedna szklanka dodana zamiast płynu do płukania usunie osad z materiału, dodając ręcznikom miękkości, a przy tym także je odkazi. Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu, gdyż ocet szybko wietrzeje. Można ewentualnie dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Jasne ręczniki, które mają mocniejsze zabrudzenia, przed praniem warto namoczyć dodatkowo w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Pozbędziemy się w ten sposób plam i zażółceń, a jednocześnie usuniemy nieprzyjemne zapachy. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: