Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W naszych domach pojawić się mogą czasem niechciani goście w postaci czarnych robaków. Aby skutecznie się ich pozbyć, w pierwszej kolejności należy zidentyfikować zamieszkującego z nami insekta. Dziś przedstawimy trzy najczęściej występujące i skuteczne metody na ich usunięcie.
Jeżeli robaki, które pojawiły się w naszym domu, skaczą to prawdopodobnie, mamy problem z pchłami. Najczęściej pojawiają się one w domach, w których są zwierzęta. Te insekty osiągają do 3,5 mm długości, są brunatno ubarwione, wywołują też świąd skóry. Posiadają ciało spłaszczone bocznie i mocny, chitynowy pancerz.
Aby się ich pozbyć, pomocna okazują się intensywna woń olejków eterycznych, takich jak mięta czy eukaliptus. Pchły nie znoszą mocnych i aromatycznych zapachów. Odpal kominek oraz dodaj kilka kropli olejków do szamponu dla psa, to powinno pomóc.
Rybiki cukrowe zasiedlają głównie ciepłe i wilgotne miejsca, takie jak łazienki, szafki kuchenne czy spiżarnie. Odznaczają się srebrnym połyskiem, lecz napotkać można także jaśniejsze okazy. Kolejną cechą charakterystyczną rybika są długie czułki oraz odwłok zakończony trzema szczecinami. Rybik cukrowy osiąga długość od 7 mm do 10 mm. W usunięciu ich z domu pomoże domowy preparat na bazie soku z cytryny. Wystarczy zmieszać szklankę wody z sokiem wyciśniętym z dwóch cytryn i przelać do butelki z atomizerem. Następnie opryskać miejsca ich bytowania i gotowe!
Pluskwy domowe mają czerwonawo-brązowy kolor, są bezskrzydłe i niewielkie (od 1 mm do 7 mm). Mogą przetrwać kilka miesięcy bez jedzenia. Są to pasożyty, które żywią się krwią człowieka. Nimfy, jaja i osobniki dorosłe są widoczne gołym okiem. Nazywane są pluskwami ze względu na ich preferowane siedlisko w ludzkich domach i przebywanie np. w zgięciach materacy, tapicerce, szczelinach mebli i podłóg czy za tapetami.
Najbardziej oczywistą oznaką pluskiew w domu jest to, że ludzie skarżą się na ukąszenia, które miały miejsce podczas snu. Jeśli tak się stanie, zaleca się sprawdzić sypialnię pod kątem pluskiew domowych i oznak ich aktywności.
Jeśli chcemy się ich pozbyć, warto zasięgnąć pomocy specjalisty, ponieważ jest to bardzo ciężkie zadanie. Gdy jednak mamy miejsca w domu, w których nie możemy użyć specjalnej chemii, z pomocą może przyjść nam para wodna. Wysoka temperatura likwiduje ich jaja i larwy. Wykorzystajmy myjkę parową czy steamer. Wszelkie materiały tj. pościel, dywaniki, zasłony należy wyprać w najwyższej temperaturze. Wysoka temperatura pozwala też dezynfekować i oczyścić powierzchnię zabrudzoną odchodami i wydalinami pluskiew.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina