Jak wyczyścić pralkę? Potrzebujesz do tego jedynie dwóch produktów. Ten banalny sposób to hit TikToka

Chcąc cieszyć się zawsze świeżym i pachnącym praniem, powinniśmy zadbać nie tylko o dobranie odpowiednich środków piorących, ale też czystość naszej pralki. Nie potrzeba do tego drogich czy chemicznych produktów czyszczących. Wystarczą sprawdzone, domowe triki. Jak wyczyścić pralkę? Ten banalny sposób podbił nawet TikToka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Czyszczenie pralki jest równie ważne jak każdego innego urządzenia domowego. Nie tylko wydłuża to żywotność pralki, ale też sprawia, że nasze pranie zawsze jest czyste i pachnące. Nie potrzeba jednak wiele czasu czy dużego nakładu środków finansowych, aby wyczyścić pralkę prawidłowo. Wystarczy wykorzystać produkty, które znajdują się w naszej kuchni. 

Jak wyczyścić pralkę? To banalnie proste. Ten sposób podbił także TikToka 

Filmik tiktokerki Caroline Mccauley, na którym zdradza swój sprawdzony sposób na to, jak wyczyścić pralkę, obejrzało już ponad 165 tysięcy osób. Wykorzystała do niego jedynie ocet i sodę oczyszczoną. Te dwa produkty to najlepszy i najtańszy sposób na skuteczne wyczyszczenie urządzenia. Po komentarzach można dostrzec, że jej obserwatorzy również są zachwyceni tą metodą: 

Świetna wskazówka! Dziękuję za podzielenie się
Dzięki za wskazówkę
Dobre wideo

Czyszczenie pralki octem. Jakie ma zalety? 

Wykorzystując ocet do czyszczenia pralki, możemy mieć pewność, że pozbędziemy się z niej nie tylko brudu i brzydkiego zapachu, ale też zapobiegniemy osadzaniu się kamienia. Za około 2 zł możemy mieć zatem wielozadaniowy i naturalny środek do czyszczenia pralek. Dla jak najlepszych efektów cykl prania podczas czyszczenia powinien być ustawiony na 90 stopni. 

Soda to kolejna świetna metoda na to, jak wyczyścić pralkę

Podobne działanie wykazuje soda oczyszczona. Możemy ją rozrobić z wodą lub wsypać bezpośrednio do bębna pralki około 1/2 szklanki proszku. W obu przypadkach uzyskamy równie imponujące efekty — czysta pralka bez nieprzyjemnych zapachów. Sodę oczyszczoną możemy zastąpić 1/3 szklanki kwasku cytrynowego.  

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: