Jak prać kurtkę puchową, by wyglądała jak nowa? Pamiętaj, aby zrobić to zanim ją schowasz

Kurtka puchowa to idealne nakrycie wierzchcie gdy na zewnątrz panuje niska temperatura. Wiosną warto zadbać, aby do naszych szaf trafiła wyprana, tak by doczekać w dobrym stanie kolejnej zimy. Jak należy zrobić to poprawie? Wytłumaczymy także jak prawidłowo ją przechowywać.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kurtka puchowa sprawdza się idealnie w momentach gdy na dworze panuje niska temperatura. Gdy na zewnątrz robi się cieplej, warto zabić o ten element zimowych stylizacji i przechowywać go w odpowiedni sposób. Przed jej schowaniem należy także ją wyprać. Wiemy, jak zrobić to prawidłowo.

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Jak prać kartkę puchową? Oto instrukcja

Zawsze przed praniem należy zapoznać się z metką umieszczoną na modelu naszej kurtki. Instrukcje od producenta to najlepsze wskazówki jak zrobić to prawidłowo. Zanim umieścimy puchówkę w środku pralki i nastawimy program, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. 

  • Oczyszczenie wilgotną szmatką i opróżnienie bębna pralki z resztek ewentualnych specyfików i detergentów.
  • Przygotowanie kurtki zaczynamy od opróżnienia jej z zawartości np. w kieszeniach.
  • Zapinamy wszystkie zamki i wywijamy kurtkę na lewą stronę.
  • Wybieramy delikatny program z maksymalną temperaturą 30-40 stopni i najmniejsze obroty — około 400.
  • Polecanym patentem na uniknięcie zbicia puchu będzie dorzucenie do bębna pralki kilku czystych piłeczek tenisowych. Ten trik sprawi, że puch w kurtce nie zbije się i będzie wyglądać równie dobrze jak przed praniem.

Czym prać kurtkę puchową. Detergent ma znaczenie

Detergenty przeznaczone do danego rodzaju struktury mogą pomóc w odpowiednim czyszczeniu tekstyliów w tym kurtek. Specyfiki piorące przeznaczone do puchówek są delikatniejsze i dokładnie zadbają o jak najlepszy proces ich odświeżenia. Lepiej nie stosować tradycyjnego proszku do prania, który może przyczynić się do zbicia puchu i zmian koloru czego tak bardzo chcemy uniknąć.

Jak prawidłowo przechowywać kurtkę puchową?

Warto zwrócić uwagę na prawidłowe przechowywanie odzieży, szczególnie gdy po zimowym sezonie nie będziemy używać jej przez dłuższy czas. Kurtki z puchu powinno powiesić się na wieszaku w dużym bawełnianym pokrowcu lub przechowuj luźno rozłożone w dużym kartonie. Nie przygniataj odzieży ciężkimi przedmiotami i przechowuj ją w suchym miejscu. Dzięki tym metodom posłuży ci wiele sezonów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: