Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem? Te metody kosztują grosze i są bardzo skuteczne

Zdarzają się czasem sytuacje na drogach lub parkingach, przez które lakier w naszym pojeździe wymaga naprawy. Zastanawiasz się jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem? Jest to możliwe za grosze. Wyjaśnimy jak to zrobić na trzy sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy poruszamy się po mieście samochodem, nietrudno o zarysowania lakieru. Jeżeli jednak uszkodzenie to jest płytkie, możesz skutecznie pozbyć się go domowymi sposobami. Jak je odróżnić?  Aby być pewnym, najpierw wyczyśćmy podejrzane miejsce mokrą szmatką. Następnie przyjrzyjmy mu się uważnie, ponieważ jeśli wnętrze rysy nadal jest w kolorze lakieru, oznacza to, że uszkodzenie nie sięga samej karoserii. Wtedy uszkodzenie jest niewielkie i możemy działać kilkoma skutecznymi metodami, aby je usunąć.

Zobacz wideo Czy darmowy transport publiczny jest dobrym pomysłem?

Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem? Wykorzystaj pastę do zębów

Mało kto wie, że pasta do zębów jest idealna na niewielkie zadrapania, które nie uszkodziły bezbarwnej powłoki lakierniczej. Jak to zrobić? Wystarczy niewielką ilość nanieść na szmatkę i kolistymi ruchami rozprowadzić pastę, aż skaza zniknie. Metoda ta przypomina polerowanie lakieru z użyciem dedykowanego kosmetyku.

Czy WD-40 usuwa rysy z samochodu? Okazuje się, że tak

Wielu mężczyzn ma w to w swoim samochodzie lub garażu preparat wielofunkcyjny WD-40. Okazuje się, że możesz go użyć to usunięcia delikatnych zarysowań naszego lakieru. Jak to wykonać? Oto prosta instrukcja:

  1. Spryskaj zarysowanie przy pomocy WD-40.
  2. Odczekaj kilka sekund.
  3. Następnie przetrzyj zarysowanie ściereczką.

W ten sposób pozbędziesz się zarysowań i pozostałości po innym kolorze lakieru.

Jak usunąć płytkie zadrapania lakieru w samochodzie? Z pomocą przychodzi spirytus salicylowy

Niewielkie i płytkie otarcia lakieru można usunąć w prosty sposób. Potrzebujemy jedynie spirytusu salicylowego. Rozpuści on wierzchnią warstwę lakieru, a następnie zaschnie i przykryje nierówności. Jak to zrobić? Wystarczy, nałożyć na miękką ściereczkę odrobinę alkoholu i wetrzeć go w zadrapane miejsce. Gdy farba przykryje uszkodzenie, osuszamy je szmatką, a następnie ewentualnie polerujemy pastą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: