Sprawdzony sposób na meszki w domu? Pozbędziesz się ich na dobre za mniej niż 3 zł

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że już niedługo możemy się spodziewać w naszym domu wizyty uciążliwych gości, jakimi są... meszki. Te niewielkie owady, choć nie przenoszą chorób, to ich ukąszenie jest bolesne oraz pozostawia opuchliznę. Jak się pozbyć meszek oraz odstraszyć przed zostaniem w pobliżu naszego domu na dłużej? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Meszki można rozpoznać po tułowiu i odwłoku koloru czarnego oraz około 3-10 mm długości. Najczęściej występują w pobliżu zbiorników wodnych, ale przyciąga je także zapach ludzkiego potu. Ich ukąszenie wywołuje świąd i opuchliznę, a w przypadku osób uczulonych na jad meszek może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Jak zatem zapobiec ich wizytom w naszym domu? Dowiecie się poniżej. 

Ta pułapka na meszki to niezawodny sposób. Przygotujesz ją z dwóch składników 

Niestety nie ma wielu preparatów, które pozwolą nam pozbyć się meszek z domu. Zamiast wydawać zatem majątek na sklepowe środki, wystarczy sięgnąć po ocet. Jego zapach zwabi meszki, a my dzięki temu skutecznie pozbędziemy się problemu. Wystarczy jedynie najlepiej w kilku miejscach w domu, rozłożyć słoiczki lub miseczki, w których będzie się znajdowało pół szklanki octu, dwie łyżki płynu do mycia naczyń i trzy łyżki wody lub pół szklanki octu i 3 łyżki cukru

Co odstrasza meszki? Rośliny, które warto mieć w swoim domu 

Meszki są również wrażliwe na niektóre zapachy. Swoją kolekcję roślin warto dlatego powiększyć o lawendę, miętę, pelargonię, tymianek czy szałwię. Ich unoszący się zapach podziała na meszki jak naturalny odstraszacz, a my przy okazji zyskamy kilka efektownych kwiatów w domu. 

Co na meszki w domu zadziała odstraszająco? Te triki pomogą rozwiązać problem 

Jest jeszcze kilka innych sposobów, które mogą zapobiec wizycie tych nieproszonych gości. Chcąc odstraszyć meszki, zaleca się:

  • palenie świec zapachowych lub stosowanie olejków eterycznych — jeśli nie jesteśmy miłośnikami roślin, możemy odstraszyć meszki zapachem świec lub olejków eterycznych. Najlepsze rezultaty przyniesie aromat lawendy, goździków, migdałów lub wanilii,
  • założenie moskitier na okna — w ten sposób pozbędziemy się również problemu much, komarów oraz innych owadów, 
  • regularne przyjmowanie witaminy B — zmienia ona zapach ludzkiego potu na odpychający dla owadów, 
  • regularnym udrożnianiu rynien — meszki przebywają i rozmnażają się w zbiornikach wodnych. Regularne udrożnianie rynien sprawi, że nie będą chętnie przebywały wokół naszego domu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: