Jak wyczyścić kanapę? Rozpyl te dwa produkty. Banalny i tani trik, który usunie brud na długo

Jak wyczyścić kanapę? Znamy ciekawy sposób. Potrzebujesz dwóch produktów, które prawdopodobnie znajdziesz w domu. Przyda się też odkurzacz, który tylko pomoże dokończyć cały proces czyszczenia. Efekt? Czysta kanapa i zaoszczędzone pieniądze.

Brudna kanapa to utrapienie wielu osób. Pozostawione zabrudzenia często nie dają się z pozoru doprać, co sprawia, że przykrywamy ją narzutą, lub wymieniamy na nową. Ten sposób pomoże ci zaoszczędzić pieniądze i usunie brud na długo. Wystarczy trochę sody i alkohol.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak doprać kanapę? Jest pewien sposób, który może okazać się bardzo skuteczny

Jeśli plamy na kanapie są wyjątkowo stare, lub po prostu trudne do usunięcia, najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne, powolne czyszczenie. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie środki chemiczne. Przyda się kilka składników, które z pewnością znajdziesz w swoim domu

  • ciepła woda
  • alkohol (np. spirytus)
  • soda oczyszczona
  • opcjonalnie, środki czyszczące, które masz w szafkach

Jak doprać kanapę? Weź spryskiwacz i zacznij czyszczenie plam

Na początek, wlej do spryskiwacza ciepłą wodę. Dokładnie spryskaj kanapę i poczekaj, aż woda wsiąknie. Kolejno, posyp ją dokładnie sodą oczyszczoną. Kiedy będziesz mieć pewność, że soda zaczęła działać, możesz nałożyć na kanapę środki czyszczące, które masz w domu. Jeśli takich nie posiadasz - weź wilgotną szmatkę, lub gąbkę, aby dokładnie rozprowadzić sodę po obiciu.

Jak prać kanapę z użyciem alkoholu? Wypełnij nim spryskiwacz

Kiedy już soda zacznie działać, poczekaj, aż kanapa wyschnie. Teraz pozostaje wciągnąć nadmiar białego proszku odkurzaczem. Użyj samej rury, aby dokładnie pozbyć się nadmiaru sody. Teraz wlej do spryskiwacza alkohol. Dokładnie spryskaj tapicerkę. Kanapa powinna wyglądać jak nowa!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: