Pamiętacie wszystkich zwycięzców "Mam talent"? Sprawdziliśmy, czym się teraz zajmują

Pierwszy odcinek rozrywkowego programu "Mam talent" został wyemitowany w 2008 roku. Od tamtej pory format TVN doczekał się aż 13 edycji. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, czym zajmują się obecnie i jak się zmienili zwycięzcy popularnego talent show. Pamiętacie ich wszystkich?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Program TVN powstał na podstawie brytyjskiej wersji formatu "Got Talent". Osoby z całej Polski zjeżdżały się na castingi, aby zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Zwycięzca wybrany w drodze głosowania zgarniał natomiast 300 000 zł. Przez dwanaście edycji programu w rolach prowadzących mogliśmy zobaczyć duet Marcina Prokopa i Szymona Hołowni. W ostatniej edycji miejsce Hołowni zajął Michał Kępa. W jury od pierwszego odcinka niezmiennie zasiadują Agnieszka Chylińska oraz Małgorzata Foremniak. Jedynie męska część składu oceniającego ulega zmianom. W ostatniej edycji paniom towarzyszył Jan Kliment. Jak natomiast potoczyły się losy zwycięzców programu? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

 

Pierwsza edycja — Melkart Ball 

Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup, czyli duet Melkart Ball wygrali pierwszą edycję show, prezentując akrobatyczne choreografie. Zaraz po finale programu panowie wrócili do Cirque Éloize, z którym byli od dawna związani, bo jak tłumaczyli

W Polsce za ośmiominutowy program, nad którym pracujemy miesiącami, proponuje nam się grosze... Nie ma tu rynku na tego typu show, jakie prezentujemy, ludzie nie chcą płacić za oglądanie nas

Ich spektakle można było podziwiać w Azji, Ameryce czy Europie. Obecnie duet skupia się na szkoleniu nowych talentów. Bartek jest prezesem bydgoskiego klubu akrobatyki sportowej "Arabeska", a Jacka można spotkać na maratonach rowerowych.

Melkart BallMelkart Ball kadr z programu Mam Talent / player.pl

Druga edycja — Marcin Wyrostek

W drugiej edycji serca widzów podbił Marcin Wyrostek grą na akordeonie. Muzyk obecnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Jest laureatem wielu nagród, a jego płyty pokryły się 7-krotnie platyną, 4-krotnie złotem. Wyrostek prowadzi również klasę akordeonu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

 

Trzecia edycja — Magdalena Welc

W trzeciej edycji na podium zdecydowanie królowali wokaliści, ale pierwsze miejsce zdobyła 12-letnia wówczas Magdalena Welc. Zaraz po zakończeniu programu zniknęła z show-biznesu. Okazuje się, że Welc postanowiła skupić się na edukacji. Dopiero po jej zakończeniu zdecydowała się na powrót do śpiewania. 12 lat po zwycięstwie w "Mam talent" wydała swój pierwszy album.  

 
 

Czwarta edycja — Kacper Sikora

W czwartej odsłonie programu nagroda główna również powędrowała do wokalisty. Tym razem był to Kacper Sikora. Nie znajdziemy jednak żadnych nowych doniesień o zwycięzcy programu. Sikora nie zdecydował się bowiem na kontynuowanie muzycznej ścieżki. Jak podaje Plejada.pl, niektóre źródła wskazują, że mężczyzna jest obecnie nauczycielem w Holandii. 

Kacper SikoraKacper Sikora kadr z programu Mam Talent/player.pl

Piąta edycja — Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś

W piątej edycji triumf święcił ponownie duet akrobatyczny — Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś. Małżeństwo planuje założyć szkołę sportowo-artystyczną, a w międzyczasie prowadzi zajęcia z akrobatyki dla dzieci oraz występuje w wielu widowiskach i pokazach. 

 

Szósta edycja — Tetiana Galitsyna

Pochodząca z Ukrainy artystka zaskoczyła wszystkich swoim talentem malowania piaskiem, który zagwarantował jej zwycięstwo. Po zakończeniu programu Tetiana Galitsyna współtworzyła teledyski dla takich gwiazd jak Halina Młynkova czy De Mono. Kobieta jest także arteterapeutką. 

 
 

Siódma edycja — Adrian Makur 

W "Mam talent" w 2014 roku ponownie królował śpiew. Zwycięzcą został Adrian Makar. Wokalista w 2020 r. w programie "Szansa na sukces" walczył o wyjazd na Eurowizję. Obecnie prowadzi swój kanał na YouTube. 

Adrian MakarAdrian Makar kadr z programu Mam Talent/player.pl

 

Ósma edycja — Aleksandra Kiedrowicz 

Można powiedzieć, że śpiew przeplatał się programie "Mam talent" z akrobatyką, gdyż to właśnie Aleksandra Kiedrowicz została zwyciężczynią 8. edycji, dzięki swoim akrobatycznym umiejętnościom. Dziewczyna obecnie przebywa w USA, gdzie rozwija swoje zdolności oraz karierę. Jej profil na TikToku śledzi już 1,4 mln użytkowników. 

 
 

Dziewiąta edycja — Jakub Herfort 

Jakub Herfort oczarował głosem nie tylko jurorów, ale i widzów, co zapewniło mu zwycięstwo w 9. edycji programu. Kilka lat temu na rynku pojawiła się jego debiutancka płyta wydana przez Sony Music Poland. 

 

Dziesiąta edycja — Lukas Gogol

Lukas Gogol powtórzył sukces Marcina Wyrostka. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawiła, że zgarnął 300 000 zł jako zwycięzca programu. Obecnie muzyk wciąż koncertuje, a także prowadzi kanał na YouTube. 

 

Jedenasta edycja — Duo Destiny 

Akrobatyczny duet Kinga i Goncalo po sukcesie w polskiej edycji "Mam Talent" zgłosili się również do amerykańskiego formatu. Choć jury było parą oczarowane, to niestety w półfinałach odpali z programu. Akrobaci prowadzą aktywnie swoje konto na Instagramie, gdzie śledzi ich ponad 22 tysiące osób. 

 

Dwunasta edycja — Maria Gawlik i Julian Waglewski

Zwycięstwo ponownie zdobył akrobatyczny duet. W 2019 roku pierwsze miejsce zajęli Maria Gawlik i Julian Waglewski, których występy do dziś można podziwiać na licznych pokazach.

 

Trzynasta edycja — Krzysztof Jaros 

Wzruszający występ taneczny Krzysztofa Jarosa zagwarantował mu zwycięstwo w ostatniej edycji "Mam talent". Obecnie jest studentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na kierunku taniec współczesny.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: