Jak dobrać kolor włosów by idealnie współgrał z urodą? Pomoże ci w tym ulubiona koszulka

Ustalenie, jaki kolor włosów jest odpowiedni dla twojego odcienia skóry, może być problematyczne. Zwłaszcza że w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele trendów w koloryzacji włosów, które powiększyły zakres możliwości. Sprawdź jak znaleźć idealnie dobrany kolor.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Znalezienie koloru włosów, który dopasuje się do odcienia i typu urody sprawi, że od razu będziesz wyglądała bardziej promiennie. Zobacz, jak zrobić to krok po kroku.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak określić odcień swojej skóry? Krok po kroku

Warstwy skóry ukryte pod naskórkiem nadają cerze "ciepły" lub "chłodny" odcień. Aby sprawdzić swój podton zacznij od:

  1. Aby dokładnie określić podton skóry, musisz całkowicie usunąć wszelkie ślady makijażu.
  2. Skóra wygląda zupełnie inaczej w różnych rodzajach światła. Wybierz pomieszczenie z dużym oknem lub innym źródłem naturalnego światła.
  3. Sposobem na określenie swojego odcienia jest sprawdzenie, co masz w szafie. Jaki kolor ma twoja ulubiona koszulka? Jeśli jest żółta, pomarańczowa lub brzoskwiniowa, prawdopodobnie masz ciepły odcień skóry. Jeśli jest niebieska, zielona lub fioletowa, prawdopodobnie masz chłodny odcień skóry. Jeśli w obu wyglądasz równie dobrze, to twój odcień skóry jest neutralny.
  4. Przyjrzyj się żyłom na nadgarstku. Jeśli widzisz zielonkawe żyły, to oznacza to, że masz bardziej ciepłe tony. Jeśli widzisz niebieskie lub fioletowe żyły to twój odcień skóry jest bardziej chłodny.

Jak dobrać kolor włosów, gdy znasz już swój odcień skóry?

Gdy już ustalisz, jaki jest twój odcień skóry, to możesz wybrać idealny kolor włosów dla siebie. Warto decydować się na kolory co najmniej o dwa odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze od skóry. 

  • Ciepłe odcienie skóry mają tendencję do błyszczenia się w połączeniu z ciepłym kolorem włosów. Najlepsze blondy dla osób o takim odcieniu skóry to: różowy blond, złoty beż czy maślany blond. Brunetki powinny skłaniać się ku takim odcieniom jak karmel, karmelowa śmietanka czy goździk. Jeśli chcesz poeksperymentować z pasemkami lub ombre i masz ciepłą karnację to lepiej, żeby jaśniejsze partie włosów były blond.
  • Jeżeli twoja skóra ma chłodne tony, poszukaj chłodnych kolorów włosów. Platynowy czy beżowy blond to najlepsze odcienie dla chłodnej karnacji. Fioletowe szampony będą najlepszym przyjacielem dla chłodnej blondynki i pomogą utrzymać odpowiedni ton. Odcienie dla brunetek to ciemna czekolada i espresso.
  • Jeśli masz neutralne tony, to masz największe pole do popisu. Takie osoby są najbardziej elastyczne, jeśli chodzi o kolor. Można na nich zrobić praktycznie każdy rodzaj blondu, od super chłodnego platynowego lub jasnobeżowego do bardziej złotego, lub bursztynowego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: